به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام کاظم فتاح‌دماوندی در نخستین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امر تربیت جوانان باید در اولویت قرار گیرد و اگر برای این موضوع اهمیت قائل نباشیم، دیگران این کار را می‌کنند.

وی افزود: انعطاف‌پذیری جوانان و قبول تربیت در آنها بسیار مهم است؛ اداره ورزش و جوانان به عنوان نهاد رسمی و متولی جوانان باید بر روی تحصیل، تهذیب و ورزش تمرکز کنند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: با توجه به شعارهای اقتصادی در ۱۰ سال اخیر، باید ببینیم که نقش جوانان دماوند در تحقق شعار سال چه بوده است و از نظر علمی چه نقشی در رونق اقتصادی دارند.

*جوانان بیشتر در مساجد حضور یابند

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: باید ببینیم که با توجه به موقعیت و ظرفیت‌های موجود چگونه می‌توان ارزآوری کرده و حتی از سایر کشورها سرمایه وارد کنیم و در این خصوص باید زمان‌بندی صورت گیرد؛ ما تریبون عمومی در اختیار جوانان قرار می‌دهیم و اگر در زمینه ارتقای ورزش نیز طرحی داشته باشند، مطرح کنند.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: باید در سال ۹۸ به جوان‌سازی مساجد بپردازیم و امور مساجد باید در این خصوص اقداماتی کنند تا جوانان بیشتر در مساجد حضور یابند؛ یکی از این راهکارها استفاده از جوانان در هیئت امنای مساجد است تا در کنار سایر افراد در عرصه عمل وارد کار شوند.

انتهای پیام/س