به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در گفت‌وگویی در خصوص مصاحبه امروز استاندار تهران مبنی بر اینکه قرار است که بقعه امامزاده هاشم (ع) به صورت کشوری مدیریت شود، اظهار کرد: چنین مسأله‌ای مطرح نشده و مدیریت و تملک آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) در اختیار شهرستان دماوند است.

وی افزود: شاید پیشنهادی مبنی بر انتقال مدیریت آستان امامزاده هاشم (ع) از اوقاف دماوند به اوقاف کشور جهت رفع اختلافات شده باشد، اما این مسائل در حد گمانه‌زنی است و این بقعه متبرکه با مدیریت دماوندی‌ها اداره می‌شود.

امام جمعه دماوند با اشاره به دیدار خود و مسؤولان دماوند با رئیس سازمان اوقاف کشور گفت: سازمان اوقاف کشور اعلام کرده که مدیریت بقعه امامزاده هاشم (ع) بر عهده دماوند باشد و تا بعد از انتخابات نیز اظهار نظری در این خصوص صورت نگیردو اکنون نیز اتفاق نیفتاده و هیچ نامه‌ای ابلاغ نشده است.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه مدیریت بقعه امامزاده هاشم (ع) با اوقاف و امور خیریه است، تصریح کرد: این مسأله خارج از حیطه وظایف وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و اوقاف کشور نیز این مدیریت را به دماوند واگذار کرده است.

وی بیان کرد: امروز به استاندار تهران تذکر دادم که مردم روی مسأله مالکیت بقعه امامزاده هاشم (ع) حساس هستند و نباید سخنان تنش‌زا بیان کرد؛ به ما تأکید شده که حرف‌های تنش‌زا بیان نکنیم، اما مشخص نیست که چطور برخی مسؤولان استان مازندران حرف‌های تنش‌زا مطرح می‌‌کنند.

انتهای پیام/س