به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسن ابراهیمی بسابی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از تخریب ۳۸۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و بیان کرد: یکی از معضلاتی که شهرستان دماوند را گرفتار کرده، مجوز‌هایی است که در استان از طریق کمیسیون‌های مربوطه صادر می‌شوند و منجر به بروز معضلاتی همچون تبدیل باغات و اراضی کشاورزی به ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تصرف اراضی ملی می‌شود.

وی ادامه داد: چند سالی است که دادستانی با جدیت مانع ساخت و ساز‌های غیرمجاز شده و همچنین مسائل و مشکلات به مسئولان کشور منتقل گردیده و در راستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی و تبدیل باغات میوه به ساخت و ساز‌های غیرمجاز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند بیان کرد: شهرستان دماوند در حوزه آزادسازی اراضی کشاورزی همچنان در سطح کشور پیشتاز است و رتبه اول را دارد.

ابراهیمی‌بسابی خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری حدود ۱۸۰۰ مورد تخریب در حوزه کشاورزی صورت گرفته است که این رقم با احتساب اراضی غیر کشاورزی در حوزه‌های امور آب، مسکن و شهرسازی و منابع طبیعی به بیش از دو هزار مورد می‌رسد.

ابراهیمی بسابی با بیان اینکه تاکنون از فعالیت بیش از ۲۰ شهرک جلوگیری شده است، اظهار کرد: در دو سال اخیر هیچ‌گونه ساخت و سازی در این شهرک‌ها صورت نگرفته است.

وی در پایان گفت: به ارزش اراضی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان، از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی جلوگیری شده است.

منبع: میزان

انتهای پیام/س