به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ابوذر نادری در نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، با بیان فعالیت مقتدارانه شورای اول شهرستان دماوند اظهار کرد: در سال ۹۳، تأکید ویژه‌ای بر احیای ماده ۱۵ از سوی رئیس شورای اسلامی وقت دماوند شد که متأسفانه با وجود بیان آن در مجامع مختلف، محقق نگردید.

وی افزود: در این راستا، بر اساس ارسال نامه به شورای استان تهران، شورای عالی استان‌های کشور و معاون حقوقی ریاست جمهوری در خصوص حضور خبرنگاران در نشست‌های علنی شورای اسلامی شهر، شورای استان تهران حضور اصحاب رسانه را به عنوان پل ارتباطی بین مردم و نمایندگان ضروری و بلامانع دانست و آن‌ها فقط در نشست‌های غیرعلنی ممنوعیت حضور دارند.

نادری در ادامه اشاره‌ای به مشکل تحویل امواتی که در بیمارستان‌های تهران از دنیا رفته و انتقال آن‌ها به بهشت زهرا (س) تهران گفت: این موضوع موجب سرگردانی افراد می‌شود و با توجه به تعامل و نامه‌نگاری با شورای شهر تهران در دوره چهارم، مدتی این مشکل برطرف شد، اما در دوره پنجم مجدداً با این مشکل مواجه شدیم که پس از رفع آن، اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر امانت‌داری زحمات شوراهای پیشین گفت: در راستای حمل و نقل ریلی در دماوند، تلاش‌هایی در دوره سوم انجام شد که همچنان در دست اقدام است؛ این امر در دوره چهارم نیز مورد پیگیری قرار گرفت و در دوره پنجم این تصمیم‌گیری و به‌روز کردن مطالبات مردم در دستور کار قرار دارد.

*مردم از مطالبات به‌حق خود بهره‌مند شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند اضافه کرد: در این خصوص، نامه‌ای از سوی استانداری تهران به شهرداری شهر مرکزی شهرستان دماوند در جهت تهیه طرح و امور ابتدایی ابلاغ شد.

نادری بیان کرد: تحقق موضوع حمل و نقل ریلی، نیازمند تعامل دستگاه‌هاست و هزینه‌های اجرایی آن در حد وزارت‌خانه‌ای بوده و از عهده شهرستان خارج است، این موضوع در دستور کار قرار دارد تا با تحقق آن، مردم از مطالبات به‌حق خود بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/س