به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند بعد از ظهر امروز در نشست امور اجتماعی، فرهنگی و خانواده شهرستان دماوند اظهار کرد: امروز هر جامعه‌ای با بعضی آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، مواد مخدر، فساد، فحشا، حاشیه‌نشینی و موارد دیگر مواجه است.

وی با بیان اینکه باید بر اساس آسیب‌هایی که وجود دارد، باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود، افزود: هر دستگاهی باید آسیب‌هایی که متوجه دماوند است را شناسایی کند و با توجه به وضع اقتصادی و مسائلی که در جامعه وجود دارد، فرهنگ‌سازی لازم را انجام دهد.

*کمبود برخی مسائل فرهنگی و آموزشی؛ عمده مشکلات جامعه

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: دستگاه‌‌ها اعلام کنند که برای جلوگیری از احتکار کالاهایی که اخیراً صورت گرفت، چقدر کار فرهنگی انجام دادند؛ در شرایط فعلی همه وظیفه داریم تا به یکدیگر کمک کنیم.

جهانشاهی ادامه داد: در خصوص مصرف بهینه آب باتوجه به کمبودهایی که در کشور وجود دارد، باید فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود؛ امروز عمده مشکلات کمبود برخی مسائل فرهنگی و آموزشی در جامعه است.

وی با تأکید بر اینکه باید در بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین فعالیت‌های فرهنگی صورت گیرد، بیان کرد: این مناطق با برخی از معضلات همچون فروش مواد مخدر مواجه هستند که دستگاه‌های فرهنگی باید اقدام ایجابی و سلبی انجام دهند.

*تولید مواد مخدر و مشروبات الکی در برخی ویلاهای خوش‌نشین دماوند

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به ساخت ویلاهای متعدد در این شهرستان افزود: امروز ویلاهای خوش‌نشین معضلات زیادی را از جمله تولید مواد مخدر و مشروبات الکلی برای دماوند ایجاد کرده که برخی از این کارگاه‌ها توسط نیروی انتظامی کشف شده است.

جهانشاهی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار دانشجو در هشت دانشگاه شهرستان دماوند تحصیل می‌کنند، گفت: بارها در خصوص وجود قلیان‌سراها در پیرامون دانشگاه‌ها تأکید کردیم که این موضوع به عنوان آسیب در حال ترویج است.

وی به نارضایتی‌ها در خصوص نظام اداری اشاره و بیان کرد: امروز بی‌توجهی به دیگران مصیبت است و مشکلات اصلی به این برمی‌گردد که ما به هم‌نوعان خود توجه‌های لازم را نداریم.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند تأکید کرد: هر کاری که امروز باعث نارضایتی بین مردم شود، دستگاه‌ها باید ورود پیدا و مشکلات را برطرف کنند؛ در خصوص برخی مشکلات از جمله کالاها باید به مردم آگاهی دهیم که در خصوص کالاهای اساسی کمبودی در دماوند نداریم و آنهایی که احتکار می‌کنند، با توجه به تاریخ مصرف کالاها ضرر خواهند کرد.

*نقش مؤثر خانواده‌ها در کاهش معضلات اجتماعی

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران نیز در ادامه با بیان اینکه نقش خانواده‌ها در ۱۸ معضل اجتماعی تأثیرگذار است، اظهار کرد: امروز باید در حوزه‌های خانواده، مسجد و مدرسه فعالیت بیشتری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جمال هادیان افزود: اگر جایگاه زن و مرد در خانواده مساوی دانسته شود و تفکر از بالا به پایین صورت نگیرد، جلوی خیلی از معضلات گرفته می‌شود؛ اعضای خانواده‌ باید به یکدیگر آرامش دهند.

وی با بیان اینکه سه هزار مسجد در کشور امروز در حوزه خانواده برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند، گفت: به‌زودی دو نشست آموزش خانواده برای ائمه جماعات شرق استان تهران برگزار خواهد شد و نشستی به همین‌منظور برای خانواده‌های دانش‌آموزان با همکاری آموزش و پرورش در مسجد شهرک ولی‌عصر (عج) دماوند پیش‌بینی کرده‌ایم.

*معضلات اتباع خارجه غیرمجاز در دماوند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند هم با اشاره به معضلات اتباع غیرمجاز در این شهرستان تصریح کرد: امروز اتباع خارجه همه چیز را از ما گرفته‌اند و به خصوص اتباع غیرمجاز فراتر از یک آفت در دماوند محسوب می‌شوند.

علی مشهد‌عباسی بیان کرد: اغلب آسیب‌های جدی که امروز شهرستان دماوند را مورد خطر قرار داده، اتباع غیرمجاز هستند که باید فکری به حال آنها کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/