به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهرداد پورفتحی در نخستین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بحث مسکن جوانان از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: شهرک‌ها و زمین‌های هکتاری زیادی در شهرستان دماوند وجود دارد که آینده جوانان ما را دچار مشکل می‌کند؛ چراکه متاسفانه جوانان دماوندی برای خرید زمین باید هزینه زیادی کنند؛ در حالی که افرادی از گرد راه می‌رسند و صاحب زمین و باغ می‌شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: جوانان ما نیازی به ساماندهی ندارند و مشکل اشتغال جوانان زمانی برطرف می‌شود که قانون کار تغییر یابد.

پورفتحی ادامه داد: در سالیان گذشته، زمین‌هایی در شهرک‌های مختلف به جوانان دماوندی تعلق گرفت، اما الان چند سالی است که زمینی به جوانان تعلق نمی‌گیرد و ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

*فروشگاه‌های زنجیره‌ای سودی برای جوانان دماوند ندارد

وی اضافه کرد: تبدیل زمین‌های هکتاری به ویلا و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سودی برای جوانان دماوند ندارد و ما باید به این سمت برویم که زمین‌ها را با ضوابط در اختیار جوانان قرار دهیم و قدمی برای آیندگان برداریم.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند تأکید کرد: ما باید به سمت آینده‌نگری گام برداریم؛ هجوم جمعیت از تهران به دماوند و خرید زمین از سوی آنها باعث می‌شود که جوانان دماوندی در سالیان آینده در آپارتمان‌هایی زندگی کنند که در شأن آنها نیست.