به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو امروز در گفت‌وگویی با اشاره به سفر روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت به منطقه اظهار کرد: مسائل و مشکلات کارخانه‌داران و صنایع کوچک شهرستان فیروزکوه با حضور وزیر صنعت مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان امروز برای ورود خطوط تولید و مواد اولیه سرمایه‌ای نیاز به ارز داریم، افزود: صنایع کوچک باید مورد توجه قرار گیرند و زیرساخت‌های اصلی شامل آب، برق، مخابرات و … برای آنها ایجاد شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس به معافیت مالیاتی برای صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری توجهی نمی‌شود، گفت: شهرستان فیروزکوه این قابلیت و ظرفیت را دارد که در جهت صنایع پاک به قطب مواد غذایی تبدیل شود.

میرزایی‌نیکو در خصوص مصوبات سفر شریعتمداری به فیروزکوه نیز تصریح کرد: در این زمینه، قرار شد که زیرساخت‌های لازم از جمله آب برای شهرک صنعتی فیروزکوه به صورت موقت و سپس دائمی برطرف شود؛ مشکل گاز این شهرک نیز توسط استاندار تهران پیگیری خواهد شد.

وی از وعده کاهش بهره بانکی ١٨ درصد برای واحدهای تولیدی و تسهیلات با نرخ سود پایین برای واحدهای جدید خبر داد و توجه مهم به تثبیت قیمت برای واحدهای تولیدی داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت پلی اتیلن را از مصوبات سفر وزیر صنعت به فیروزکوه دانست.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه قرار شد که با دستور وزیر صنعت مالیات برای تولیدکنندگان به حداقل رسانده شود، ادامه داد: همچنین در این خصوص تأکید شد که در حالت عادی هم مالیات واحدهای تولیدی کاهش داده شود؛ به ویژه صنایع در شعاع ١٢٠ کیلومتری تهران که از مالیات معاف هستند، استاندار به عنوان حکمران این موضوع را پیگیری می‌کند.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه تأمین آنتن تلفن همراه اول و تقویت اینترنت پیگیری خواهد شد، افزود: برای تمام واحدهای حاضر در نشست در راستای رفع موانع تولید و کاهش جرائم بانکی دستورات کتبی از سوی وزیر صنعت اخذ شد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به اینکه دستور تأمین ارز مواد اولیه برای واحدهای تولیدی صادر شد، گفت: نیازمند‌ی‌های اولیه خدماتی شهرک‌های صنعتی منطقه با دستور به معاون وزیر صنعت انجام می‌شود.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه سفر وزیر صنعت به دماوند به دلیل تداخل در برنامه کمیته اقتصادی سران قوا به زمان دیگری موکول شد، اضافه کرد: بررسی آخرین وضعیت دو شهرک دماوند و فیروزکوه و تشکیل نشست برای رفع تمام مشکلات شهرک‌ها تا اول مهرماه سال جاری صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/س