به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم عصر امروز در آیین نکوداشت مروجین هنر مقدس خوش‌نویسی شهرستان دماوند در مجتمع کوثر شهر دماوند اظهار کرد: هنر خوش‌‌نویسی امروز به وضع مطلوبی در دماوند رسیده است.

وی افزود: انجمن خوش‌نویسان دماوند از زمان تأسیس تاکنون در حوزه تربیت هنرجویان به سطح بسیار خوبی رسیده که این انجمن اکنون ۲۰ هنرجوی ممتاز و چهار فوق ممتاز دارد که در سال اخیر رتبه کسب کردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند با بیان اینکه هنرمندان خالق هستند، گفت: هنرمندان متجلی خالق خداوند متعال هستند و هیچ اثر تکراری ندارند و همواره اثر جدید خلق می‌کنند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم تصریح کرد: امیدواریم از خصلت اصلی هنر در کنار علم و جاودانگی بهره‌مند شویم و خرسند هستیم که امروز هنر خوش‌نویسی وارد زندگی‌ها شده و فرهنگ این هنر در حال ترویج است که امید می‌رود تا مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش استادان خوش‌نویسی در دماوند بیان کرد: باید برای ترویج هرچه بیشتر هنر خوش‌نویسی در شهرستان دماوند بیشتر تلاش کرد تا شهروندان از این هنر بهره‌مند شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه انجمن خوش‌نویسان استان تهران به دماوند بی‌مهر است، تأکید کرد: بلاتکلیفی انجمن خوش‌نویسان دماوند ظلم بزرگی به کسانی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند و امیدواریم این انجمن مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/