به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با هدف بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت بحث رونق تولید، ما این موضوع را در شهرستان دماوند به صورت جدی مورد توجه قرار دادیم.

وی افزود: نقش شرکت‌ها و شهرک‌های صنعتی در شهرستان دماوند اساسی است، در این راستا تلاش ما بر راه‌اندازی ناحیه صنعتی ۲ با وجود همه مشکلات بود و اکنون در حال واگذاری قطعات زمین هستیم.

*نیاز به ساماندهی کارگاه‌ها در مراکز خاص صنعتی داریم

فرماندار دماوند ادامه داد: ساماندهی کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی بسیار حایز اهمیت است و با توجه به وضعیت محیط زیستی این شهرستان، نیاز به ساماندهی کارگاه‌ها در مراکز خاص صنعتی داریم.

صفری اضافه کرد: با توجه به بازدید از کارگاه‌های صنعتی، قول دادیم که بتوانیم از فرصت‌های موجود در این شهرک‌ها استفاده کرده و آنها را داخل شهرک‌ها مستقر کنیم.

وی بیان کرد: برخی از صنایع مشمول محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر می‌شوند، از این رو تقاضا داریم که شرایطی فراهم شود تا تولیدکنندگان بتوانند در محدوده ناحیه‌های صنعتی مستقر شوند.

*با توجه به فعالیت شهرک‌های صنعتی، امکانات و نیروها باید تقویت شود.

فرماندار دماوند گفت: ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که در پروسه زمانی مشخص، به جز محدوده ناحیه‌های صنعتی، کارخانه و کارگاهی تولیدی در خارج از محدوده نداشته باشیم.

صفری خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی دماوند به تهران، اهمیت بحث اشتغال از موضوعات مدنظر است و در اولویت کار ما قرار دارد؛ ما باید در ناحیه صنعتی شماره یک از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم، چراکه شاید تاکنون تنها از ۴۰ درصد ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: در ناحیه صنعتی ۲ نیز باید برای کارگاه‌ها و شرکت‌ها شرایط خوبی فراهم شود تا بتوانند در این ناحیه مستقر و ساماندهی شوند و با توجه به فعالیت شهرک‌های صنعتی، امکانات و نیروها باید تقویت شود.

*مشکلات کارگاه‌های نیمه‌فعال لاینحل نیست

فرماندار دماوند تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های شعاع ۱۲۰ کیلومتر، باید صنایعی متناسب با شرایط این شهرستان مد نظر قرار گیرد و استقرار کارخانه‎ها باید طوری باشد که بعداً دچار مشکل نشویم.

صفری خاطرنشان کرد: در حال حاضر، بیش از ۵۰ کارگاه صنعتی به ویژه در زمینه ریخته‌گری، در خارج از ناحیه صنعتی فعالیت می‌کنند و اصرار ما بر ساماندهی و قرارگیری در محدوده شهرک‌های صنعتی است.

وی با اشاره به بازدیدهای صورت‌گرفته از شهرک‌های صنعتی گفت: مشکلات کارگاه‌های نیمه‌فعال لاینحل نیست و با کمک ارگان‌های مختلف برطرف می‌شود، علاوه بر این سعی ما بر جلوگیری از تعدیل نیروها در کارگاه‌های صنعتی است.

انتهای پیام/س