به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران اظهار داشت: یکی از اساسی‌ترین اقداماتی که شورای برنامه‌ریزی می‌تواند به عنوان سند پایه مصوب کند سند آمایش استان تهران است.

 وی با اشاره به وضعیت بودجه ۹۸ بیان کرد: ۱۴۹ هزار میلیارد تومان از نفت، ۱۵۷ هزار میلیارد تومان از مالیات، ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات و ۵۰ هزار میلیارد سایر درآمدها در مجموع ۴۰۶ هزار میلیارد تومان به عنوان منابع بودجه ۹۸ را تأمین می‌کنند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه‌کردها از بودجه ۹۸ ادامه داد: ۱۷۵ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق لحاظ شده که اگر ۲۰ درصد نیز اضافه شود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان را دربر می‌گیرد، علاوه بر این در بخش سلامت ۱۱ هزار میلیارد، نیروهای مسلح ۲۰ هزار میلیارد و بخش عمرانی ۶۲ هزار میلیارد اختصاص پیدا می‌کند.

 میرزایی‌نیکو همچنین بیان کرد: ساماندهی مجتمع‌های سکونت‌گاهی نیز ضروری است که تقریباً ۶ هزار ویلا در آبسرد وجود دارد که پول زیادی از دولت می‌گیرند که بودجه آن می‌تواند وضعیت شهرستان‌ها را سامان دهد و باید در این زمینه به درستی اقدام کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س