به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو امروز در خصوص سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به شهرستان دماوند اظهار کرد: امروز برای بحث نگهداری، ترمیم، بهسازی و تعریض جاده‌های منطقه از رئیس سازمان راهداری دعوت کردیم.

وی افزود: نخستین مشکل در حوزه جاده‌ای، ورودی شهر رودهن در منطقه مهرآباد بوده که این یکی از معضلات محور تهران به دماوند و فیروزکوه است و پیرو این موضوع طرحی مصوب شد تا پس از تکمیل آن مورد اجرا قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در ادامه بازدیدی از پروژه جاده کمربندی سرهار دماوند صورت گرفت که این پروژه توسط شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود و قرار شد که سازمان راهداری در بخش‌هایی که می‌تواند کمک کند.

میرزایی‌‌نیکو در خصوص جاده صالح‌آباد که به شهر کیلان منتهی می‌شود نیز تصریح کرد: جاده صالح‌آباد نقاطی حادثه‌خیز دارد که قرار شد تا تعریض بهسازی و زیرساخت‌های این جاده انجام شود.

وی بیان کرد: درباره محور آبسرد – ایوانکی نیز در قبل از روستای زیارت در ورودی شهر کیلان واریانت جدیدی طراحی شده که جاده به صورت دو بانده به سمت محور فیروزکوه می‌رود؛ بر این اساس، قرار شد که در نقطه جداسازی این واریانت برای کیلان که هویت شهری دارد، یک باند اضافه و خدمات جاده‌ای نصب شود تا ورودی این شهر به وضع مطلوبی برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای شهر آبسرد هم تصمیم‌هایی گرفته شد تا بحث تحویل جاده حریم این شهر به شهرداری مورد بررسی قرار گیرد.

میرزایی‌نیکو با اشاره به حضور هفته گذشته قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن در دماوند و فیروزکوه خاطرنشان کرد: در هفته گذشته، چهار سایت مسکن مهر شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه مورد بررسی قرار گرفت و تحویل این سایت‌ها به شهرداری‌ها نهایی و بسیاری از مشکلات در بخش خدمات زیربنایی رفع شد.

خبرنگار: مهدی مرادی

انتهای پیام/