مجید صفری امروز در حاشیه دیدار با اهالی شهرهای آبسرد و کیلان که با حضور نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس و جمعی از مدیران ادارات شهرستان دماوند انجام شد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق اظهار کرد: امروز مشکلات این دو شهر مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آب شرب و کشاورزی، ساخت و ساز و راه از مشکلات عمده این دو شهر بود، افزود: این مسائل از جمله مواردی است که برطرف‌سازی آنها در شهرستان دماوند در دستور کار قرار دارد.

*سند توسعه دماوند به زودی ابلاغ می‌شود

فرماندار شهرستان دماوند گفت: تمام برنامه‌ها در سند توسعه شهرستان دماوند تدوین شده و این سند مراحل پایانی تنظیم خود را طی می‌کند و به زودی ابلاغ می‌شود تا دستگاه‌ها بر اساس این پایه حرکت کنند.

صفری با اشاره به اینکه تمام برنامه‌های عمرانی، سیاسی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی که باید از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ در دماوند اجرا شود در سند توسعه پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: دستگاه‌ها از این به بعد باید بر اساس برنامه حرکت‌ کنند و دیگر روزمرگی نداشته باشند.

وی در خصوص برنامه‌های گرامیداشت هفته دولت در شهرستان دماوند بیان کرد: با توجه به وضع سیاسی و اجتماعی برنامه‌های پرباری به مناسبت هفته دولت در شهرستان دماوند تدارک دیده شده است؛ در دماوند، ۸۰ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۱۷ میلیارد تومان در هفته دولت بهره‌برداری می‌شود که در این زمینه، برای بیش از ۲۵۴ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

*افزایش ۳۰ درصدی تعداد پروژه‌های هفته دولت سال ۹۷

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: دو پروژه کلنگ‌‌زنی آغاز عملیات اجرایی طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب و افتتاح بخشی از مجموعه گردشگری شهرک آویشن را قول داده‌ بودیم که احتمالاً به تأخیر بیفتد، اما تمام تلاش ما این است که آنها را به هفته دولت برسانیم.

صفری با بیان اینکه تعداد پروژه‌های هفته دولت نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: حجم ریالی آن نیز دو برابر شده و این جای خرسندی دارد که با وجود تنگ‌‌ناهای ادارات، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها تلاش خوبی برای افزایش پروژه‌های هفته دولت امسال شده است.

*افتتاح فاز نخست بیمارستان و جاده کمربندی دماوند

به گزارش عصر شرق؛ ۸۰ پروژه قابل بهره‌برداری در هفته دولت مربوط به حوزه خدماتی و عمرانی شرکت آبفای شرق تهران، شهرک‌های صنعتی، بنیاد مسکن، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، منطقه برق دماوند، آموزش و پرورش رودهن، شهرداری‌های کیلان، آبسرد، دماوند و رودهن، اداره گاز دماوند، میراث فرهنگی دماوند، دهیاری‌های مراء و گرمابسرد، جابان، سربندان، مهرآباد، وسکاره، آردینه و جورد، برق منطقه رودهن، جهاد کشاورزی، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری است.

همچنین، از جمله مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته دولت می‌توان به افتتاح فاز نخست بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند، افتتاح فاز نخست کشتارگاه دماوند، گازرسانی به روستاهای سرخده و مغانک و افتتاح جاده کمربندی غربی دماوند اشاره کرد.

انتهای پیام/س