به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، جعفرنورمحمدی بعدازظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در محل فرمانداری دماوند برگزار شد، با اشاره به موضوع احداث پد بالگرد در شهرستان دماوند اظهار کرد: پد بالگرد در رودهن احداث شده است.

وی افزود: همچنین پد بالگرد شهر آبسرد همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید و اکنون کارشناسان هوایی در حال بررسی مسائل فنی این پد هستند.

مسؤول مدیریت بحران شهرستان دماوند گفت: بحث احداث پد بالگرد در شهر کیلان در حال پیگیری است و به محض واگذاری قطعه زمین، این امر انجام خواهد شد و در شهر آبعلی نیز باید زمین در نظر گرفته شده به تأیید کمیته پرواز برسد و البته پیست اسکی محل مناسبی برای این موضوع نیست.

نورمحمدی تصریح کرد: در شهر دماوند، ۱۵ هکتار از اراضی راه و شهرسازی در اختیار شهرداری دماوند به منظور احداث پارک اضطراری قرار دارد که باید احداث پد بالگرد نیز در این محل انجام شود.

وی بیان کرد: احداث پارک اضطراری به منظور این است که برای هر خانوار محلی برای برپایی چادر در نظر گرفته شود که در شرایط بحران، پس از اتمام اسکان موقت، جانمایی کانکس در آن محل صورت گیرد.

مسؤول مدیریت بحران شهرستان دماوند اضافه کرد: شهرداری‌ها باید احداث پارک‌های چند منظوره را همراه با راه‌اندازی ۲۲ سوله بحران در دستور کار قرار دهند.

منبع: فارس

انتهای پیام/