به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری بعد از ظهر امروز در نشست شورای ترافیک شهرستان دماوند با اشاره به اینکه برای اجرای مصوبات باید به دنبال متولی اجرای آن باشیم، اظهار کرد: یکی از دلایل عدم اجرای برخی مصوبات شورای ترافیک این است که برخی مسؤولان در این شورا حضور پیدا نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه باید راهکاری ارائه دهیم که مصوبات ضمانت اجرایی پیدا کند، افزود: مدیران باید به دنبال پاسخ‌گویی اقدامات باشند و خیلی از موضوع‌ها که رفع نمی‌شود به این دلیل است که گاهی مصمم به انجام آن نیستیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: عوامل ناجا، راهور و پلیس راه تنها کسانی به شمار می‌روند که همیشه پای کار هستند این امر جای قدردانی دارد، مباحث کارشناسی حوزه ترافیک تا قبل از عید نوروز در نشست ویژه‌ای بررسی و تصمیم‌گیری شود.

صفری با اشاره به اینکه در آستانه ایام نوروز تمام برنامه‌های ستاد خدمات سفر ابلاغ شده است، تصریح کرد: شهرداری‌های شهرستان دماوند باید از هفته آینده آماده ورود به سال جدید باشند؛ مسائل پشتیبانی نیروهای خدماتی و امدادی و انتظامی اعم از سوخت و غذا در ایام نوروز باید تأمین شود و آنها برای خدمات‌رسانی به مسافران دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی در خصوص محور کیلان – ایوانکی بیان کرد: با اعتبار ویژه‌ای که نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس به تکمیل و چهار بانده شدن این محور اختصاص داده، فاز اول آن تا روستای زیارت در سال ۹۸ انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه برنامه‌های ستاد خدمات سفر از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود، ادامه داد: در خصوص ترافیک بلوار آیت‌الله خامنه‌ای دماوند، تدبیری اندیشیده شود که دوربرگردان‌های این بلوار با هماهنگی شورای ترافیک به صورت مقطعی مسدود شود.

*انتقاد از عملکرد راهداری رودهن/ ممنوعیت حفاری‌ها از ۲۵ اسفندماه

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند نیز در این نشست با گلایه از برخی دستگاه‌‌ها اظهار کرد: در نشست قبلی شورای ترافیک قرار شد که اقدامی برای رفع مشکل مسیر تونل منطقه مشاء به محور درون شهری که بسیار خطرناک است، انجام شود که هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

علی شیوا با انتقاد از عملکرد اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رودهن افزود: رئیس راهداری رودهن در نشست‌ها حضور پیدا نمی‌کند و در مانور شب گذشته در شهرستان دماوند، همه دستگاه‌ها به جز راهداری رودهن پای کار بودند.

وی گفت: با توجه به اینکه پیست اسکی آبعلی تا اواخر عید نوروز مورد استفاده مردم قرار دارد، می‌طلبد که با توجه به حجم ترافیک مضاعف اقدامات لازم در خصوص مباحث خدمات سفر مورد دستگاه‌ها قرار گیرد.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند همچنین در خصوص آزادسازی حرائم جاده تأکید و اضافه کرد: از روز ۲۵ اسفندماه هیچ حفاری و ساخت و ساز مجاز و غیرمجاز دیگر نباید در شهرستان دماوند تا پایان ایام نوروز انجام شود.

انتهای پیام/فارس/