به گزارش خبری عصر شرق، مهدی حیدری در خصوص آخرین وضعیت حفر چاه آب شرب روستای «وادان» از توابع بخش مرکزی دماوند با بیان اینکه حفر این چاه از خردادماه سال جاری آغاز شده است، اظهار داشت: عملیات لوله‌گذاری در دیواره‌های داخلی این چاه بعد از گذشت سه ماه از آغاز حفر انجام شده و در حال حاضر در مرحله آزمایش قرار دارد.

وی افزود: طی بازدید صورت گرفته، آب شرب این روستا تا پایان هفته آینده مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و پس از آنکه آب از کیفیت لازم برخوردار بود در اسرع وقت در اختیار واحد بهره برداری آبفای روستایی قرار می‌گیرد.

بخشدار مرکزی دماوند تأکید کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته تا پایان شهریورماه آب‌ شرب این روستا قابل مصرف و بهره‌برداری خواهد بود.

حیدری همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر این، به منظور بهبود کیفیت آب این منطقه نیز یک مجتمع آبرسانی برای پنج روستای اسلام‌آباد، هاشمک، وادان و کالدشت بالا و پایین در نظر گرفته شده که حدود پنج میلیارد تومان هزینه دارد.

وی گفت: یک قطعه زمین به منظور حفر چاه آب این مجتمع توسط اعضای شورای اسلامی پنج روستای مذکور خریداری شده است که عملیات اجرایی احداث این مجتمع پس از تخصیص اعتبار و تعیین پیمانکار توسط آبفای روستایی آغاز خواهد شد.

روستای پرجمعیت وادان از توابع بخش مرکزی دماوند و در حومه شهر کیلان به مدت دو سالی با مشکلات کمبود و قطعی آب شرب مواجه بوده که این مشکل گلایه‌های متعددی را از سوی اهالی به همراه داشته است.

انتهای پیام/س