به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، دقایقی پیش اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم، استاندار تهران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، امام جمعه دماوند، فرماندار دماوند و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند که به تازگی راه‌اندازی شده، بخش‌هایی همچون رادیولوژی، اورژانس بستری، لابی، داروخانه فعال است، این اورژانس با دارا بودن ۱۳ تخت بستری، دو تخت ایزوله و دو تخت سی‌پی‌آر می‌تواند همزمان به ۱۵ بیمار ارائه خدمت کند، با توجه به شرایط موجود، تعدادی از پزشکان به صورت مشترک در بیمارستان‌های سوم شعبان و حضرت فاطمه (س) خدمت‌رسانی می‌کنند.

در فاز دوم روند بازسازی این بیمارستان، درمانگاه و آزمایشگاه آن راه‌اندازی خواهد شد، در حال حاضر در بیمارستان حضرت فاطمه(س)، درمانگاه چشم‌پزشکی، قلب، طب فیزیکی، پوست، زنان، رادیولوژی، داروخانه و آزمایشگاه فعال است.

مساحت بنای این بیمارستان حدود سه هزار و ۵۰۰ مترمربع بود که اکنون سه هزار مترمربع دیگر نیز به آن افزوده شده و در حال تکمیل است، هزینه ساخت و تجهیز اورژانس این بیمارستان بالغ بر پنج میلیارد تومان بود که توسط دانشگاه شهید بهشتی پرداخت شد، تأمین اعتبار سایر بخش‌های این بیمارستان نیز بر عهده خیران بود که بیش از چهار میلیارد تومان هزینه در بر داشت، به طور کلی مبلغ کلی هزینه‌های انجام شده در بیمارستان حضرت فاطمه(س)، بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان بود.

 بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان سوم شعبان دماوند از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در دماوند خواهد بود همچنین صبح امروز پروژه‌های مختلف بهداشتی و درمانی با حضور نمکی وزیر بهداشت و درمان، در شهرستان فیروزکوه به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/س