به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مراد فرحت عصر امروز در نشست شورای بهداشت شهرستان دماوند با بیان اینکه آب لازمه بهداشت در این شهرستان است، اظهار کرد: در حال حاضر، شهرستان دماوند وضعیت مطلوبی از لحاظ آب شرب دارد.

وی بیان کرد: کنترل کیفیت آب شهر و رصد روزانه و ماهیانه آن توسط شرکت آب و فاضلاب و عوامل بهداشت محیط انجام می‌شود؛ همچنین میزان کلر نیز به صورت روزانه کنترل و میزان کلر بر اساس استانداردها تزریق می‌شود.

مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند گفت: یکی از مباحث مهم، حفاظت از منابع آب در آینده است که بیشترین منابع آب از منابع آبرفتی تأمین می‌شود.

وی افزود: همچنین میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: کمیت آب برای بهداشت شهر می‌تواند آسیب جدی داشته باشد و اگر آب نباشد، بهداشت معنایی ندارد؛ بنابراین می‌طلبد چند دستگاه از جمله اداره برق همکاری لازم را با اداره آب داشته باشد.

*لزوم نظارت بیشتر بر نانوایی‌های دماوند

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: یکی از مباحث مهم، بحث بهداشت محیط است که ما شاهد توزیع کنسروهای تاریخ گذشته هستیم که باید در خصوص نظارت بر آنها دقت بیشتری صورت گیرد.

محمود نقیبی افزود: بحث نظارت بر نانوایی‌ها به خصوص برای عدم استفاده از جوش‌شیرین و همچنین لزوم ساماندهی بافت‌های فرسوده یکی از مهمترین مسائل و مشکلات است که باید مورد توجه واقع شود.
وی وجود سگ‌های بدون صاحب را یکی دیگر از معضلات شهرها دانست گفت: پلاستیک‌هایی که اطراف شهر و حاشیه جاده‌ها هستند، منظره نامطلوبی دارند.

منبع: فارس