به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید آقایی بامداد امروز در مراسم احیای شب قدر مسجد جامع شهر دماوند با اشاره به اهمیت شناخت از حضرت امیرالمؤمنین (ع) اظهار کرد: درباره حضرت علی (ع) باید کسانی سخن بگوید که او را شناخته باشند و آنها کسی جز رسول‌الله (ص) و ائمه اطهار (ع) نیستند.

وی با بیان اینکه ۸۰ آیه در قرآن درباره حضرت امیرالمؤمنین (ع) است، افزود: آیات نورانی در قرآن وجود دارد که اگر کسی شناخت داشته باشند، بی‌تردید ذهنش به سمت حضرت علی (ع) می‌رود.

معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران در خصوص ویژگی‌های حضرت امیرالمؤمنین (ع) گفت: درباره حضرت علی (ع) صفاتی همچون عدالت، شجاعت، ساده‌زیستی، مجاهدت و … وجود دارد، اما آن صفتی بیشتر مورد توجه ایشان بوده، بندگی است.

آقایی ادامه داد: امام خمینی (ع) فرمودند «اگر درباره حضرت علی (ع) سخن بگویم، این بوده که علی (ع) عبدالله است»؛ بندگی حضرت امیرالمؤمنین (ع) از رسالت، امامت و فضیلت‌ها می‌آید و نشان آن هم ولادت و شهادت در خانه خداوند است.

وی با بیان اینکه همه کارهای حضرت امیرالمؤمنین (ع) عبادت بوده است، تصریح کرد: در ذیل بندگی به نظر می‌آید که صفت بیشتر دیگری نیز به چشم می‌آید و آن مظلومیت است؛ کسی نفر دوم عالم و نخستین مجاهد رسول‌الله (ص) باشند و با وجود این همه مقامات، اما اول مظلوم هستند.

معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران با اشاره به اینکه حضرت امیرالمؤمنین (ع) در پایتخت حکومت خود مظلوم‌ترین عالم بودند، بیان کرد: باید قدر شب‌های قدر را دانست و نگاه ویژه‌ای به کتاب نهج‌الابلاغه صورت گیرد.

آقایی با اشاره به سالروز ارتحال جانگداز معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ع) اضافه کرد: علامه شیخ مجتبی قزوینی با وجود اختلافات خود با امام راحل در نامه‌ای نوشتند که اگر در قرن کسی یافت شود که از دین حمایت کند، آن حضرت امام خمینی (ره) است؛ یاد و خاطره این امام بزرگوار را گرامی می‌داریم.