به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، فاطمه فرزام در حاشیه نشست مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرستان دماوند اظهار کرد: این نشست به منظور بررسی مسائل و مشکلات تولید کنندگان در حوزه‌های دامداری، مرغداری، کشاورزی و گردشگری بود.

وی افزود: عمده مشکلات و درخواست‌های تولید کنندگان مربوط به امهال تسهیلات بانکی، سرمایه در گردش و نهاده دامی است.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: آن دسته از مشکلاتی که در اختیار دستگاه‌های شهرستان دماوند باشد مرتفع شده و در صورتی که خارج از اختیارات باشد، در ستاد رفع موانع تولید استان پیگیری می‌شود.

فرزام افزود: با توجه به نامگذاری شعار سال سیاست کلی مدنظر در شهرستان مطابق با سیاست‌های استان حمایت از واحدهای تولیدی فعال و احیای واحدهای تولیدی راکد است.

وی تصریح کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی متاثر از کرونا دچار مشکل و رکود اقتصادی شدند و دولت در این خصوص تسهیلاتی را در نظر گرفته و ابلاغ خواهد کرد.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در حال حاضر به دنبال احصاء این واحدها و بررسی مشکلات آن‌ها هستیم تا بتوانیم به برخی از مشکلات آن‌ها رسیدگی کنیم.

فرزام عنوان کرد: در خصوص مشکلات مربوط به مسیر دسترسی به شهرک صنعتی که از مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز بوده، رفع این مشکل نیازمند تخصیص اعتباری ویژه است.

وی گفت: برخی قوانین و مقررات موجب ایجاد مانع برای تولید کنندگان می‌شود؛ جهش تولید زمانی به منصه ظهور می‌رسد که در مسیر تولید مانعی وجود نداشته باشد و در غیر این صورت تحقق این موضوع میسر نیست.