به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، انوشیروان محسنی‌بندپی عصر امروز در حاشیه سفر به شهرستان دماوند، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ایام مبارک دهه فجر، یک‌هزار و ۱۱۴ پروژه در استان تهران قابل افتتاح بود که بیش از ۷۰ درصد از آن تا به امروز مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: مجموع اعتباراتی که برای این پروژه‌ها هزینه شده، بالغ‌بر چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده که با اشتغال‌زایی بالغ بر ۱۵ هزار نفر همراه است.

*افتتاح بزرگترین گلخانه گل رز شاخه بریده در دماوند

استاندار تهران ادامه داد: امروز توفیق داشتیم که به اتفاق نماینده مجلس و فرمانداران دو شهرستان فیروزکوه و دماوند و ائمه جمعه، پروژه‌های این دو شهرستان را مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار دهیم.

محسنی بندپی گفت: امروز در دماوند ۹ پروژه توسط شهرداری دماوند مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی اظهار داشت: همچنین یکی از استانداردترین و بزرگ‌ترین گلخانه گل رز شاخه بریده در دماوند به همت دکتر درویش با نگاهی علمی، تخصصی، آشنا به حرفه کشت گل و به کارگیری روش‌های نوین و بهره‌گیری از علم ژنتیک در دماوند افتتاح شد.

*یک میلیون بشکه نفت را می‌توان از گلخانه رودهن انتظار داشت

استاندار دماوند تصریح کرد: این گلخانه با استاندارهای بالایی راه‌اندازی شده که ۱٫۲ هکتار مساحت دارد و بر اساس اعلام جهاد کشاورزی، معادل حدود یک میلیون بشکه نفت را می‌توان از این گلخانه انتظار داشت.

بندپی بیان کرد: با توجه به اشاره مقام معظم رهبری مبنی بر درون نگری و استعدادهای بسیار بالای موجود در کشور، ما مسئولان باید تلاش کنیم زمینه سرمایه گذاری و ایجاد بستر کار برای سرمایه گزاران را فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: ما از مسئولان شهرستان دماوند تشکر می‌کنیم که زمینه سرمایه‌گذاری چنین پروژه‌هایی را در منطقه فراهم کردند.

*اختصاص ۱۷ هزار میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی روستایی

استاندار تهران تصریح کرد: کمک مجلس بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار و به همین نسبت چهار بانک عامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید موجب شده تا بالغ‌بر ۱۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌ها و اشتغال روستایی با نرخ سود اندک در نظر گرفته شود.

بندپی بیان کرد: با توجه به جمعیت روستایی شرق استان تهران، با استفاده از این اعتبارات و همچنین با بهره گیری از تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ که حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال در ابعاد مختلف در نظر گرفته است، می‌تواند تحولی در اشتغال روستایی ایجاد کند.

وی اظهار داشت: ما در مورد هر پروژه روستایی که در شرق استان بخواهد آغاز به کار کند، این آمادگی را داریم که آن را به صورت ویژه و با اولویت در کارگروه اشتغال مطرح کنیم.

*مجوز واردات گوشت به دانشگاه‌ها و پادگان‌ها داده شد/ امکان واردات گوشت با ارز نیمایی وجود دارد

استاندار تهران گفت: همچنین در مورد مشکلات صنایع نیز آن را در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی می‌کنیم و کمک خواهیم کرد که اشتغال کشور مولد باشد و زمینه اشتغال جوانان با استعداد و با انگیزه را در این بسترهای کاری فراهم کند.

محسنی‌بندپی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده در مورد توزیع گوشت قرمز اظهار داشت: با توجه به تصمیمات اخیر، مجوزی مبنی بر واردات گوشت به دانشگاه‌ها و پادگان‌ها داده شده است؛ در کنار این موضوع، مصوبه‌ای اعلام شده که با ارز نیمایی امکان واردات گوشت وجود دارد.

وی تاکید کرد: بحمدالله در کشور نسبت به تأمین مواد غذایی مورد نیاز شب عید اعم از گوشت سفید، مرغ و مواد پروتئینی نگرانی وجود ندارد و با تصمیمات اتخاذ شده در رابطه با گوشت قرمز نیز هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

*کاهش دانشجو در شرق استان تهران نداشتیم/ از هفته آینده شرایط به حالت عادی بازگردد

استاندار تهران با اشاره به موضوع توزیع گوشت تنظیم بازار عنوان کرد: توزیعی که در استان تهران انجام می‌شود همچون سنوات گذشته است؛ اما اگر سهمیه محیط‌های مذکور جداسازی شود، مقدار گوشتی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد، می‌تواند رضایت‌مندی آن‌ها را به همراه داشته باشد و از این صف‌های طولانی بکاهد.

محسنی بندپی گفت: فعالیت‌های دانشگاهی استان تهران بسیار بالاست؛ با وجود اینکه در سایر نقاط کشور با کاهش دانشجو مواجه بودیم، اما در شرق استان تهران کاهش دانشجو نداشتیم؛ با توجه به ارائه مجوزهای مذکور به دانشگاه‌ها، ورود جداگانه سهمیه گوشت به آن‌ها موجب می‌شود تا از هفته آینده شرایط به حالت عادی بازگردد.

منبع: فارس

انتهای پیام/