به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با حضور جمعی از گروه‌های موسیقی محلی، مسؤولان و هنرمندان و علاقه‌مندان به موسیقی در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر دماوند برگزار شد.

در این جشنواره، گروه‌های موسیقی از رشت، سنندج، رامیان، تربت‌جام، فاروج و افغانستان روی صحنه مجتمع کوثر شهر دماوند به اجرای برنامه پرداختند.

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با هدف ترویج، تعمیق و گسترش فرهنگ منور رضوی به میزبانی استان تهران و در سطع ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

این جشنواره علاوه بر دماوند طی دو روز در ملارد، شهرری، قرچک، قدس، رباط کریم و تهران برگزار شد و چهارمین جشنواره آواهای رضوی فردا ۱۵ تیرماه در تالار وحدت تهران به کار خود پایان می‌دهد.

در نخستین روز از این جشنواره که عصر پنجشنبه ۱۳ تیر ماه ۹۸ و همزمان با آغاز دهه کرامت برگزار شد، ۲۴ گروه از برگزیدگان در سه شهرستان ملارد، شهرری و قرچک به اجرای موسیقی پرداختند.

بنا بر همین گزارش ۱۴ گروه در بخش موسیقی نواحی،۳ گروه در بخش ردیف دستگاهی و ۴ گروه در بخش ملل و ۵ نفر هم در چاوشی خوانی و تکنوازی اجرای برنامه نمودند.

در روز نخست، هنرمندانی از استان های اصفهان، لرستان، تهران، آذربایجان ، خراسان رضوی، خراسان جنوبی،خوزستان، کرمانشاه ، چهارمحال بختیاری، کردستان،مازندران، گیلان، گلستان و سیستان و بلوچستان و در بخش ملل کشورهای افغانستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان و قزاقستان حضور داشتند.

 

انتهای پیام/س