به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، روح‌الله عرب عصر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته گرامیداشت عفاف و حجاب اظهار کرد: امسال هفته عفاف و حجاب با دهه کرامت که از میلاد حضرت معصومه (س) آغاز می‌شود و تا میلاد امام رضا (ع) ادامه می‌یاید، تقارن پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه هفته عفاف و حجاب زمینه تاریخی در ایران اسلامی دارد‌، افزود: در روز ۲۱ تیرماه ۱۳۱۵ فاجعه‌ای در مسجد گوهرشاد رخ داد و دو هزار نفر از هموطنان ما به دستور رضاخان به شهادت رسیدند.

* لزوم تقویت هویت بانوان مسلمان در جامعه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند گفت: رضاخان با توجه به نهادینه کردن فرهنگ کشف حجاب به دنبال بهانه‌ای برای انجام اقدامات خود بود که از این فرصت استفاده کرد و روحانیان و بانوان را به شهادت رساند.

عرب تصریح کرد: هفته عفاف و حجاب بهترین فرصت برای نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب در جامعه است که در راستای تقویت هویت بانوان مسلمان ورود پیدا کنیم.

وی با اشاره به عجین شدن هفته عفاف و حجاب با دهه کرامت بیان کرد: حضرت معصومه (س) الگو و اسوه برای بانوان مسلمان هستند، چراکه خود تربیت‌یافته مکتب اهل‌بیت (ع) به حساب می‌آیند و در زمینه‌های مختلف عالمه به تمام معنا بودند؛ حضرت معصومه (س) همواره در راستای حجاب نسبت به ترویج فرهنگ ناب اسلامی توجه داشتند.

*دشمن اعتقاد افراد ضعیف را مورد هجمه قرار داده است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند ادامه داد: برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در سال ۱۳۹۸ با محوریت اجتماعات مردمی و عنوان مدافعان حریم خانواده در راستای ترویج فرهنگ عفاف در شهرستان دماوند برگزار خواهد شد.

عرب تاکید کرد: از دهه دوم انقلاب برخی افراد خودفروخته داخلی به دنبال کم‌رنگ کردن حجاب در کشور هستند؛ این افراد متاسفانه ریشه اعتقادی بسیار ضعیفی دارند که با نفوذ فکری و جریانی مطالبی را در داخل بازگو می‌کنند و توسط رسانه‌های معاند ترویج داده می‌شود.

وی افزود: از جمله ترویج سبک زندگی عفیفانه در جامعه، مقابله با هجمه‌های پیش‌بینی شده دشمن در زمینه کشف حجاب است؛ دشمن تلاش کرده تا اعتقاد افرادی ضعیف را مورد هجمه خود قرار دهد و ما نیز وظیفه داریم همچون دفاع مقدس در جنگ نرم نیز ورود پیدا کنیم.

*انتشار فیلم‌های برخورد با بدحجابی هدایت‌شده است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند گفت: باید زمینه همکاری ووفعالیت نهادها و دستگاه‌ها در خصوص ترویج فرهنگ حجاب بیشتر شود تا در این جنگ ترکیبی دشمن، هم‌افزایی لازم را داشته باشیم؛ همچنین باید در زمینه تقویت اعتماد به نفس بانوان محجبه در همه عرصه‌ها با تمام توان و حمایت مسؤولان گام برداریم.

عرب تصریح کرد: فردا ۱۹ تیرماه، تجمع بانوان به مناسبت هفته عفاف و حجاب و با محوریت سپاه، دفتر امام جمعه و کمک دستگاه‌ها در دماوند برگزار می‌شود و همانند سال گذشته، فردا نیز شاهد حضور جمعیت قابل ملاحظه‌ای خواهیم بود؛ تمام حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج در دهه کرامت و هفنه عفاف و حجاب برنامه‌هایی را تدارک دیده‌اند.

وی درباره انتشار فیلم‌هایی در خصوص برخورد با بدحجابی بیان کرد: انتشار چنین فیلم‌هایی مطمئناً هدایت‌شده است و با برنامه قبلی شکل می‌گیرد؛ بنابراین کسانی که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت دارند، باید با صعه صدر بیشتری ورود پیدا کنند تا دام دشمن نیفتند.

انتهای پیام/