به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری در نشست ستاد مدیریت کرونا در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به درخواست بیمارستان سوم شعبان در خصوص افزایش ۴۰ تخت و تجهیزات بیمارستانی، موضوع بر اساس لیست تخصصی مد نظر قرار می‌گیرد و با فراهم کردن شرایط بودجه‌ای به این موضوع خواهیم پرداخت.

وی افزود: در خصوص بحث اربعین، تاکنون دستورالعملی ارائه نشده و به استناد دستورالعمل موجود، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها ممنوع است، از این رو از بانیان این مراسمات تقاضا داریم که در این چارچوبه همراه ما باشند؛ در صورت ابلاغ دستورالعمل جدید، موارد با نظارت کامل و هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی اجرا خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در حوزه تاکسیرانی، شهرداری‌ها باید جداسازی مسافر و راننده‌ با استفاده از کاور جداکننده را مدنظر قرار دهند و بر نصب آن نظارت کامل صورت گیرد.

حیدری گفت: نظارت عالی بر وظایف ابلاغی توسط فرمانداری دماوند صورت می‌گیرد و هرگونه سهل‌انگاری از سوی مسئولان مربوطه غیرقابل اغماض خواهد بود.

وی تصریح کرد: افزایش بازرسی‌ها از طریق اتاق اصناف از موضوعاتی است که باید مدنظر قرار گیرد؛ ما در خصوص سلامت مردم با کسی تعارف نداریم و با تمام توان به لحاظ پشتیبانی و مالی در کنار مجموعه بهداشت و درمان خواهیم بود.

وی افزود: افراد بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق ورود به ادارات را ندارند، همچنین در صورت مشاهده تخلف در بین کارمندان، تخلفات اداری گزارش خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در خصوص مبارزه با کرونا مساعدت خوبی داشته و با ضدعفونی‌کردن معابر، مغازه‌ها و کمک به بیمارستان‌ها، در کنار مجموعه درمان بودند؛ از این پس نیز ضدعفونی معابر باید در دستور کار قرار گیرد.

حیدری گفت: افزایش قربانیان کرونا تبعات اجتماعی در پی خواهد داشت و از دست دادن هموطنان، خطرات اجتماعی بلندمدتی ایجاد خواهد کرد؛ با توجه به محدودیت‌ها و سیاست‌های اخیر در راستای مدیریت بیماری کرونا، با بررسی وضعیت شهرستان در حوزه‌های درمانی و محدودیت‌های ابلاغی، برنامه‌هایی در راستای جلوگیری از افزایش این بیماری خواهیم داشت.

وی افزود: همه افراد اعم از مردم و مسئولان باید در جایگاه خود مسئولیت‌پذیر باشند؛ بخش عمده‌ای از مبارزه با کرونا باید توسط مردم انجام شود، چرا که با رفتار و عمل خود می‌توانند این بحران را کاهش دهند.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: باید با اقتدار در خصوص مبارزه با کرونا ورود کنیم؛ همچنین تذکر به مجموعه‌ها و اصناف صرفاً به جهت نگرانی در خصوص سلامت مردم است.

حیدری تصریح کرد: برخی کرونا را سیاسی تلقی می کنند، در حالی که این یک بیماری است و تمام دنیا را فرا گرفته، کشور ما نیز با آن مواجه است و ما با واقعیت‌نگری می‌توانیم به راحتی از این بحران گذر کنیم.

وی گفت: دستورالعملی حاوی ۱۲ بند از استانداری تهران به شهرستان‌ها ابلاغ شده و همه دستگاه‌ها باید به سهم خود آن را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/