به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نشست فرهنگی عصری با کتاب و مراسم یادبود زنده‌یاد مرحوم دکتر احمد احمدی، عضو فقید شورای عالی فرهنگ عمومی با افتتاح سالن کتابخانه در مسجد امام سجاد (ع) شهرک روح‌افزای شهر دماوند برگزار شد.

در این نشست، معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند، فرمانده حوزه بسیج مقاومت شهر دماوند و جمعی از اهالی فرهنگ و علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی حضور داشتند.

این مراسم که به همت انجمن حکمت و فلسفه دماوند، گروه تئاتر متین و کانون فرهنگی هنری امام سجاد (ع) برگزار شد، با معرفی کتاب «تأملات در فلسفه اولی» اثری از رنه دکارت با ترجمه دکتر احمدی توسط سحر حاجی‌اسداللهی، از مدرسان فلسفه و منطق دانشگاه‌ همراه بود.

*آمادگی نهاد کتابخانه‌ها برای کمک به کتابخانه مسجد امام سجاد (ع)

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نشست امروز بنابر فرمایش  مقام معظم رهبری آتش به اختیاری در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و معرفی منابع فاخر و ارزشمند بود تا این فرآیند بین مردم نهادینه شود

حسین محمدی افزود: کتابخانه‌‌ای که امروز در مسجد امام سجاد (ع) روح‌افزای دماوند برای عموم راه‌اندازی شده، نهاد کتابخانه در نظر دارد تا در صورت فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم برای ایجاد کتابخانه مشارکتی، کمک‌های لازم را به این کتابخانه داشته باشد.

وی گفت: امیدواریم این برنامه‌ها مستدام باشد و ما بتوانیم هم به نوعی رسالتی که در فرهنگ مطالعه داریم را با کمک کانون‌های فرهنگی مساجد و خبرگزاری‌ها در جامعه نهادینه کنیم.

*آغاز نشست‌های کتابخوان در دماوند

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند با بیان اینکه عناوین مختلفی در کتابخانه‌های عمومی قابل دسترس است، تصریح کرد: امیدواریم در تعامل کتابخانه مسجد امام سجاد (ع) با نهاد کتابخانه‌ها از جهت منابع این کتابخانه را زیرپوشش قرار دهیم؛ از جهت نرم‌افزاری هم برای سیستم ورود اطلاعات، امانت و عضویت اعضا آماده خدمات‌رسانی هستیم.

محمدی در خصوص برگزاری نشست‌های کتابخوان بیان کرد: این نشست‌ها در کتابخانه‌های عمومی شهرستان دماوند به صورت جدی و فراگیر در حال انجام است؛ نشست‌های کتابخوان در سال جاری به جهت برگزاری کنکور در کتابخانه کوثر با تأثیر آغاز شده، اما این نشست‌ها در کتابخانه‌های کیلان و آبسرد اجرا شده است.

وی ادامه داد: از تیرماه سال جاری، نشست‌های کتابخوان در کتابخانه کوثر دماوند آغاز خواهد شد و جشنواره رضوی نیز برای سنین مختلف و معرفی کتاب‌های خاصی همراه با اهدای جوایز توسط نهاد کتابخانه‌های کشور در حال اجراست.

انتهای پیام/س