به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نخستین کنسرت ویژه بانوان انجمن موسیقی شهرستان دماوند امروز به مناسبت دهه امامت و ولایت با حضور جمعی از بانوان علاقه‌مند به موسیقی در فرهنگسرای کوثر شهر دماوند برگزار شد.

این کنسرت که به همت گروه هنرجویی مهر و ماه دماوند برگزار شد، با اجرای موسیقی سنتی و صدابرداری «سوسن بخشایش» تنها بانوی صدابردار تئاتر ایران همراه بود.

سرپرست گروه موسیقی مهر و ماه دماوند در حاشیه این کنسرت در گفت‌وگو با خبرنگار عصر شرق با بیان اینکه این گروه متشکل از ۹ دختر دماوندی است، اظهار کرد: نزدیک به دو سال با اعضای گروه آشنایی داریم و برای برگزاری کنسرت امروز هفت ماه تمرین شد.

مهرنوش صافی افزود: گروه مهر و ماه نوپا بوده و ممکن است که در آینده تغییراتی در آن صورت گیرد؛ ۹ عضو گروه مهر و ماه از بین ۵۰ نفر به عنوان هنرجویان مستعد انتخاب شدند که سن آنها بین ۱۸ تا ۲۱ سال است.

وی در خصوص هدف تشکیل گروه موسیقی ویژه بانوان گفت: دستگاه‌های دولتی همواره برای اجرای برنامه‌های بانوان به مناسبت‌های آیینی و مذهبی خواستار تشکیل گروه موسیقی ویژه بانوان بودند و این کمبود در دماوند احساس می‌شد.

سرپرست گروه موسیقی مهر و ماه دماوند تصریح کرد: پیرو همین موضوع، از دو سال گذشته انجمن موسیقی شهرستان دماوند نسبت به تشکیل گروه موسیقی بانوان اقدام کرد و امروز گروه بومی مختص بانوان روی صحنه اجرا رفت.

صافی با بیان اینکه بانوان در کنار آقایان توانمندی‌های بسیاری دارند که موفق هم هستند، بیان کرد: بانوان در گروه‌های مختلف موسیقی در کنار آقایان نشان دادند که می‌توانند گروه مستقلی داشته باشند و موسیقی فاخر ویژه بانوان تولید کنند.

انتهای پیام/س