به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، گردهمایی تعاونی فراگیر منابع طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی شهرستان دماوند در راستای بزرگداشت هفتمین روز هفته منابع طبیعی با شعار مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، مشارکت مردم و اقتصاد مقاومتی، با حضور جمعی از مسؤولان در شهرستان دماوند برگزار شد.

در این همایش، امام جمعه دماوند، امام جمعه آبسرد، فرماندار شهرستان دماوند، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند، رئیس ادارات آبفای شهری و رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان دماوند، مشاور مدیرکل و رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، ریاست اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، اعضای هیئت مدیره تعاونی فراگیر منابع طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی و جمعی از اعضا و فعالان تعاونی و با حمایت پست بانک شعبه روستای جابان و مرکز مایه کوبی پرنده آبی برگزار گردید.

علی خلیلی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در این همایش اظهار داشت: درختکاری را برای توسعه فضای سبز انجام می‌دهیم، ولی این عملکردها به صورت نمادین است و باید روزی از حالت نمادین خارج و جنبه واقعی به خود بگیرد.

وی با اشاره به تشکیل نخستین تعاونی فراگیر استان تهران به صورت بدون نقص در دماوند بیان کرد: یکی از فعالیت‌هایی که می‌توانیم انجام دهیم تا این مهم مقرر شود، استفاده از مشارکت‌های مردمی است که تشکیل تعاونی فراگیر منابع طبیعی و آبخیزداری یکی از این فعالیت‌ها است.

نهالستان دماوند” تنها نهالستان فعال در استان تهران است

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دماوند در ادامه با بیان اینکه در سطح شهرستان دماوند ۱۰ هزار هکتار ذخیره‌گاه جنگلی وجود دارد افزود: در سال ۹۷ قرار است تا برای این مقدار از اراضی طرح مدیریت جنگلی انجام شود، تنها نهالستانی که در استان تهران فعالیت دارد نهالستان دماوند در سطح ۱۲ هکتار است که امسال ۴۴ هزار اصله نهال آماده توزیع دارد.

خلیلی با اشاره به برخی فعالیت‌های انجام شده در هفته منابع طبیعی خاطرنشان کرد: توزیع رایگان نهال، غرس نهال با همکاری شهرداری در منطقه گردشگری چشمه اعلا، مانور مشترک منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و محیط زیست، افتتاح نمایشگاه زنان آفتاب با همکاری اداره جهاد کشاورزی و غیره از جمله فعالیت‌های این اداره در هفته منابع طبیعی بوده است.

 

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند نیز با ابراز خرسندی از ایجاد تعاونی‌ها و مشارکت مردم در انجام امور در بخش‌های مختلف، وجود تعاونی‌ها را در پیشبرد و توسعه امور ضروری و حیاتی خواند.

در ادامه این گردهمایی، جلیل نژاد ‌مشاور مدیر کل و ریاست اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی آبخیزداری استان تهران ضمن ابراز خرسندی از همراهی مسئولین نهادهای دست اندرکار در تحقق اهداف مشترک زیست محیطی و تأیید سخنان ایراد شده خواستار همدلی، همراهی و مشارکت مسئولین در برداشتن گامی به جلو گردیدند.

در پایان گردهمایی همچنین با اهدای لوح تقدیر و تندیس‌های مزین به نشان تعاونی فراگیر منابع طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی شهرستان دماوند، از دهیاران پیشگام و مدیران دست اندرکار در راه اندازی و تحقق تعاونی فراگیر منابع طبیعی شهرستان دماوند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/س