به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در نخستین نشست شورای آموزش و پرورش دماوند که در سالن جلسات آموزش و پرورش دماوند برگزار شد، شورای آموزش و پرورش را مرجع سیاست‌گذاری در این حوزه معرفی کرد و اظهار داشت: در این شورا باید سیاست‌های کلی با در نظر گرفتن قوانین بالادستی تدوین و راهکارهای لازم برای اجرا ارائه شود.

وی افزود: سیاست‌گذاری نیازمند آن است که موضوعات مختلف که پیرامون آموزش و پرورش جریان دارد و نیازمند تصمیم از سوی شورا است در کمیسیون‌های مربوطه کارشناسی شود و به این شورا پیشنهاد گردد که اعضاء با توجه به توانمندی‌های شهرستان و اولویت‌ها تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند، نگاه کارشناسانه در تصمیم گیری‌های شورای آموزش و پرورش را بسیار با اهمیت دانست و بیان داشت: تصمیماتی که توسط این شورا گرفته می شود در برگیرنده طیف گسترده‌ای از آینده‌سازان این کشور است و به همین علت همه اعضاء باید در حوزه کاری خود به صورت دقیق پیشنهادات را بررسی نمایند و راهکارهای علمی ارائه نمایند.

وی از مدیریت آموزش و پروش شهرستان خواست تا با تقسیم کار بین اعضاء شورای آموزش و پرورش وظیفه هر عضو را مشخص نماید و در صورت‌جلسات در کنار مصوبات اقدام کننده آن نیز مشخص گردد و گزارش انجام مصوبات را به شورای در جلسه های آتی ارائه نماید.

فرماندار شهرستان دماوند همچنین با اشاره به تعیین شعار سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب خاطرنشان ساخت: آموزش و پرورش فرصت های زیادی برای تحقق حمایت از کالای ایرانی دارد و می تواند با تغییر الگوی مصرف و فرهنگسازی بین آینده‌سازان این مرز و بوم این شعار را در جامعه نهادینه سازد.

گفتنی است؛ نخستین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با دستور جلسه مراسم تقدیر از فرهنگیان شهرستان در روز معلم و همچنین پیشنهاد راهکارهایی در جهت درآمدزایی پایدار برای آموزش و پروش همراه بود که تصمیمات لازم در این زمینه با ارائه نظراتی از سوی اعضاء اتخاذ شد.

انتهای پیام/س