گزارش تصویری


به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز  چهارشنبه همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان دماوند برگزار شد.

 این مانور به منظور آمادگی یگان های امدادی و همچنین دانش آموزان هنگام بروز حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله و بلایای طبیعی در مدارس شهرستان دماوند برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند در حاشیه برگزاری این مانور در مدرسه نور مشاء اظهار کرد: هدف از برگزاری این مانور، آموزش نحوه پناه‍‌گیری در زمان وقوع زلزله به دانش‌آموزان و مقابله با حوادث احتمالی بعد از آن است.

سعید طاهری افزود: هدف مهم این مانور این است که بتوانیم با آموزش‌های کافی، جان ۸۰ درصد از افراد را در زمان وقوع زلزله سالم نگاه داریم و دانش‌آموزان پس از فراگیری می‌توانند به خانواده های خود نیز اطلاع دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند خاطرنشان کرد : ۲۰ نفر از دانش‌آموزان تحت عنوان گروه های دادرس جوانان هلال احمر که توسط نیروهای ما آموزش دیدند و در چند تیم در بخش های حمل مصدوم، تریاژ و عملیات پیش بیمارستانی حضور داشتند، امروز مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

به گزارش عصر شرق؛ این مانور زلزله در مدارس نور مشای شهر دماوند، مسکن مهر، شهید نواب صفوی کوهان شهر کیلان، شهید دستغیب شهر آبسرد و ۱۷ شهریور جابان به منظور آمادگی دانش‌آموزان برابر حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله انجام شد.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری تهران واقع شده است.

برای مشاهده سایر تصاویر کلیک کنید

 

انتهای پیام/ت