به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز دوره‌ آموزشی پیشگیری از تهدیدات آسیب‌های نوپدید و فضای مجازی با حضور جمعی از مسؤولان در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند در این نشست در خصوص این کارگاه آموزشی اظهار کرد: در سلسه مراتب، کارگاه‌های آموزشی به ویژه بحث آسیب‌های اجتمایی در مهم‌ترین مباحث مطرح شده است همچنین این کارگاه از طریق بهزیستی و حمایت فرمانداری انجام شده است.

شاهرخ جهانشاهی اضافه کرد: آسیب‌های فضای مجازی در مجموعه مدیران آموزش داده شده و همچنین مهم‌ترین بحث آموزش‌ها، این است که مباحث مطرح شده به فرزندان انتقال داده شود.

وی ادامه داد: فضای مجازی آسیب‌ها و حسن‌هایی دارد که اگر درست استفاده نشود، آسیب‌های آن بیشتر است؛ استفاده بیش از حد از فضای مجازی اعتیاد آور است که خانواده‌ها باید کنترل کنند؛ همچنین دوره‌های آموزشی فضای مجازی در مدرسه‌ها انجام خواهد شد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند اضافه کرد: باید از فضای اینترنت و مجازی درست و شایسه استفاده کرد تا بتوان در جهت توسعه و پیشرفت همه‌جانبه جامعه تلاش کرد و گام برداشت.

*رویکرد بهزیستی، پیشگیری و آموزش است

رئیس اداره بهزیستی دماوند نیز اظهار کرد: مدرس کارگاه آموزشی امروز دکتر محمدرضا شرفی، از استادان دانشگاه در حوزه آسیب‌های رفتاری شبکه مجازی و دکترای ارتباطات بود

حسین بی‌نیاز افزود: این دوره و کارگاه آموزشی در مورد تهدیدهای فضای مجازی و رابطه آن با انواع آسیب‌های اجتمایی بوده است؛ رویکرد سازمان بهزیستی، پیشگیری و آموزش است

وی با بیان اینکه رویکرد حمایتی و توانمندسازی یکی از مهم‌ترین رویکرد آموزشی و پیشگیری است، گفت: آموزش یکی از اصل‌های مهم است و اگر سطح آموزش افزایش یابد، آسیب‌ها هم کم خواهد شد‌.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند گفت: هدف از تشکیل نشست امروز این است که آسیب‌های استفاده از فضای مجازی اصلاح شود و سطح دانش عموم از این فضا افزایش پیدا کند؛ این دوره آموزشی با همکاری بهزیستی استان تهران و دماوند صورت گرفته که بر اساس نیاز روز و جامعه برگزار شد.

بی‌نیاز اضافه کرد: برای اینکه آسیب فضای مجازی همچون سایر آسیب‌ها کنترل و کاهش آن سخت نشود، از اکنون آموزش‌های لازم را در شهرستان دماوند آغاز کرده‌ایم.

انتهای پیام/ر