به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، جشن بزرگ انقلاب چهارشنبه‌شب در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در سالن شهدای شهر کیلان برگزار شد.

در این جشن، ائمه جمعه دماوند و آبسرد، معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند، رؤسای ادارات ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دماوند و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کیلان و جمعی از بانوان برتر و کارآفرین شهرستان دماوند و نیز دانش‌آموزان کیلانی حضور داشتند.

بانوان برتر، پیشکسوت انقلابی، فعال در عرصه‌های مختلف، کارآفرین، بسیجی، شهرستان دماوند در این جشن که با همت شهرداری کیلان، کمیته امور بانوان فرمانداری دماوند و اداره ورزش و جوانان برگزار شد، تجلیل به عمل آمد.

همچنین ورزشکاران نونهال و نوجوان رشته‌های مختلف ورزشی کاراته، ژیمناستیک، ووشو و … در این جشن به اجرای نمایش پرداختند که در پایان از آنها با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

برپایی نمایشگاه دستاوردها و صنایع‌دستی بانوان کارآفرین شهرستان دماوند و شهر کیلان در حاشیه این مراسم از دیگر برنامه‌هایی بود که مورد استقبال قرار گرفت.

شهر کیلان در فاصله ۲۵ کیلومتر جنوب شرقی شهرستان دماوند واقع است که استان‌های تهران و سمنان را به یکدیگر متصل می‌کند؛ دستاوردهای صنعتی کیلان از جمله حوله‌بافی از شهرت خاصی برخوردار است.

مسؤولان برای بانوان برنامه‌های جذاب و تأثیرگذار داشته باشند/ فرهنگ و اقتصاد کیلان مد نظر قرار گیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در جشن بزرگ انقلاب شهر کیلان که با محوریت تجلیل از بانوان نمونه، کارآفرین و پیشکسوت شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار کرد: آنچه برای بانوان حائز اهمیت بوده، این است که راه امام راحل و انقلاب را ادامه دهند و نقش خود را برای انقلابی به خوبی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس از دامان مادران تربیت و تقدیم انقلاب شدند، افزود: اگر در انرژی هسته‌ای، فناوری‌‌های نوین پزشکی، درمان، اقتصادی، فرهنگی و … پیشرفت داری، مدیون مادرانی هستیم که متخصصانی را تربیت کردند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه جامعه به نقش مهم مادران نیازمند است، گفت: امروز جامعه ما را اعتیاد، طلاق، تمایل نداشتن برای فرزندآوری و ناامیدی‌هایی که به بنیان خانواده لطمه می‌زند، تهدید می‌کند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: مسؤولان شهر کیلان باید برای بانوان برنامه‌های جذاب و تأثیرگذار داشته باشند، چراکه بحث استحکام خانواده‌ها بسیار مهم است؛ نقش بانوان این است که بتوانند حضور خود را در جامعه با مسأله تربیت فرزندان به خوبی ثابت کند.

وی بیان کرد: کیلان شهری است که از قدیم به داشتن فرهنگ و آداب رسوم خاص معروف است و علمای بزرگی در این شهر حضور داشتند و اکنون دانشمندان و متخصصانی اهل کیلان هستند که برخی در داخل و خارج از کشور فعالیت دارند و در این راستا، لازم است که اسوه و الگوهای منطقه را معرفی کنیم.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: نصف جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و آنها نقش مؤثری دارند؛ باید کارگروه‌هایی برای بانوان در شهرهای شهرستان دماوند تشکیل شود و فعالیت‌هایی را آغاز کند؛ اقتصاد و فرهنگ شهر کیلان باید مد نظر قرار گیرد.

*زنده نگه‌ داشتن یاد امام راحل یکی از نمادهای دهه فجر است/ نقش مؤثر بانوان در جامعه بر کسی پوشیده نیست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد میرشریفی اظهار کرد: یاد و خاطره همه شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم را گرامی می‌داریم که به گردن ما حق دارند.

وی با بیان اینکه همواره باید یاد امام راحل را زنده نگه‌ داریم، افزود: اگر امروز امنیت کنونی در کشور حاصل شده و اقتداری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه و جهان رقم خورده به برکت مجاهدت‌های امام راحل بوده است.

امام جمعه آبسرد گفت: یکی از نمادهای دهه مبارک فجر باید زنده نگه‌ داشتن یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) باشد؛ چراکه بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، ایران در جهان با یاد و نام امام راحل زنده است.

میرشریفی ادامه داد: متأسفانه امروز شاهد هستیم که بعضی در داخل و دشمنان خارجی به دنبال این هستند که یاد و خاطره امام راحل از ذهن مردم به خصوص نسل چهارم انقلاب خارج شود که مطمئناً این موضوع مهال است.

وی با بیان اینکه یاد و خاطره امام خمینی (ره) همواره در اذهان تا زمانی که انقلاب ماندگار است، باقی می‌ماند، تصریح کرد: با هدایت‌های مقام معظم رهبری رهبری، این انقلاب به دست صاحب اصلی خود یعنی امام زمان (عج) تحویل داده خواهد شد.

امام جمعه آبسرد در ادامه با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل داده‌اند، بیان کرد: نیم دیگر جمعیت که مردان محسوب می‌شوند، تربیت شده دامان بانوان هستند؛ بنابراین نقش بانوان در جامعه و انقلاب بسیار مشخص و پررنگ است.

میرشریفی اضافه کرد: نقش بانوان در صحنه‌های انقلاب، ادامه مسیر انقلاب و واگذاری آن به صاحب اصلی‌اش بر کسی پوشیده نیست و قطعاً این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

*انقلاب اسلامی سبب احیای کرامت انسانی شد/ مطالبات و نیازهای مردم در دماوند رسیدگی شود

شاهرخ جهانشاهی با اشاره به انقلاب سایر کشورهای دیگر اظهار کرد: وقتی انقلاب کشورهای مختلف بررسی می‌شود، مشاهده می‌کنیم که ماهیت انقلاب اسلامی با آنها متفاوت است.

وی افزود: در خصوص بحث کرامت انسانی، یکی از مسائلی که باعث جدایی انسان‌ها از سایر موجودات می‌شود، عقل و شعور است؛ در رژیم پهلوی و رژیم‌های قبلی به نوعی به عقل و شعور مردم ایران توهین شد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: با آغاز انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل مهم‌ترین موضوعی که مطرح شد، احیا و حفظ کرامت انسانی بوده است.

رژیم پهلوی فکر نمی‌کرد با توجه به حمایت‌هایی از سوی استکبار جهانی می‌شود، روزی مردم در صحنه حضور پیدا کرده و این رژیم را سرنگون کنند

جهانشاهی ادامه داد: رژیم پهلوی فکر نمی‌کرد با توجه به حمایت‌هایی از سوی استکبار جهانی می‌شود، روزی مردم در صحنه حضور پیدا کرده و این رژیم را سرنگون کنند؛ بر حکومت و نظام ما واجب است که نقد و انتقادات و مربوط به مردم و همچنین نیازهای آنها شنیده شود.

وی تأکید کرد: مسؤولان شهرستان دماوند باید به مطالبات و نیازهای مردم در این شهرستان و شهرهای پنج‌گانه رسیدگی کرده و مشکلات آنها را برطرف کنند.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه جمهوریت و اسلامیت دو یادگار مهم امام راحل برای انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: امروز در حوزه‌های مختلف کشور استقلال و آزادی داریم؛ در صورتی که در زمان پهلوی حتی در زمینه دفاعی هم استقلال نداشتیم و متکی به نیروهای خارجی بودیم.

جهانشاهی اضافه کرد: امیدواریم با تلاش فراوان در حوزه‌های مختلف بتوانیم رهرو راه امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی ایران باشیم.

*توسعه و شکوفایی شهر کیلان در سال ۹۷/ بانوان کارآفرین فلسفه انقلاب را به‌خوبی درک کرده‌اند

علی‌رضا محسنا اظهار کرد: بانوان برتر و کارآفرین معنی و مفهوم دقیق انقلاب اسلامی ایران را درک کردند و در راستای خودکفایی و منویات مقام معظم رهبری گام برداشتند.

وی افزود: به پاس خون شهدا و مجاهدت‌های امام راحل هر ساله دهه مبارک فجر را گرامی می‌داریم که این نهال انقلاب امروز با آبیاری خون بسیاری از شهدا به درختی تنومد تبدیل شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: هر کسی در راه پاسداشت و جانفشانی‌هایی که انجام شده، مسؤولیت‌هایی بر عهده دارد و در قبال خون شهدای گرانقدر وظیفه داریم که مسؤولیت خود را به درستی انجام دهیم.

محسنا تصریح کرد: باید حرمت خون‌ها در تمام کارها حفظ شود و ثابت قدم باشیم؛ از شهردار و کارکنان شهرداری کیلان برای برگزاری این جشن بزرگ قدردانی می‌کنیم.

وی بیان کرد: فکر دیروز، آسایش و خدمت امروز را و فکر امروز، آسایش و امنیت فردای جامعه را فراهم می‌کند؛ در دهه مبارک فجر پروژه‌های مختلفی افتتاح شد که ما نیز در آینده در شهر کیلان از این موضوع بی‌بهره نیستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان خاطرنشان کرد: این نوید را به شهروندان کیلانی می‌دهیم که در سال ۱۳۹۷ به کمک مسؤولان شهرستانی و همت شورای اسلامی شهر سال پرباری را در راستای توسعه و شکوفایی این شهر سپری کنیم.

منبع: فاس

انتهای پیام/