به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از دماوند به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور دماوند، جشنواره غذا در آستانه فرارسیدن عید نوروز با حضور رئیس عالی دانشگاه پیام نور در دماوند برگزار شد.

در این جشنواره، انواع غذاهای محلی شهرهای مختلف کشور به معرض نمایش گذاشته شد و کارکنان مرکز پیام نور دماوند، هنر خود را در زمینه آشپزی و سفره‌آرایی به معرض نمایش گذاشتند.

همچنین با خلاقیت یکی از همکاران باانگیزه و خوش‌ذوق، آرم دانشگاه پیام نور به‌صورت سبزه عید در این جشنواره به نمایش درآمد و غذاهایی همچون مرغ‌ترش، میرزاقاسمی، کله جوش، دلمه بادمجان، کوکو سبزی، مرغ آلو، چیکن استراگانف، الویه، لازانیا، لوبیاپلو، چای آتشی، بال کبابی و کاچی در این جشنواره به معرض نمایش گذاشته شد.

علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی، رئیس عالی دانشگاه پیام نور در حاشیه این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره اظهار کرد: برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها، موجب ارتقا روحیه شادی و نشاط و ایجاد انگیزه در همکاران می‌شود.

همچنین علی جمشیدی، رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران نیز گفت: امیدواریم تا در دوره‌های بعدی، شاهد برگزاری این جشنواره در سطح دانشجویان استان تهران و حتی در سطح کشور، با الگوبرداری از مرکز پیام نور دماوند باشیم.

وی افزود: این جشنواره باعث ایجاد انگیزه، شادی، نشاط، مودت و همدلی بین کارکنان گردیده و در آستانه سال جدید مقدمه بسیار خوبی برای آغاز سال می‌باشد.

انتهای پیام/