به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از پردیس، حسین حسینی تبار در خصوص اقدامات این دفتر در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: از ۱۲ بهمن‌ماه امسال و پس از مراسم تودیع و معارفه و سپس افتتاح این دفتر که با حضور تمام مسؤولین استانی و شهرستانی برگزار شد، پرسنل این اداره تلاش و توان خود را برای انجام وظایف با جدیت آغاز کردند.

وی گفت: در فقدان اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان انجام ماموریت‌های محوله بر دوش دفتر امام جمعه شهرستان انجام میشد که در همین راستا بخش عمده‌ای از کارها به پایان رسیده بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس افزود: مهمترین بحث پیگیری شده توسط دفتر امام جمعه، شناسایی و رسیدگی به هیأت‌های مذهبی بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس ادامه داد: در سطح شهرستان حدود ۱۸۰ هیأت مذهبی نیمه سازماندهی شده مشغول به فعالیت بودند که این تعداد در سامانه تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس ثبت موقت شدند تا در ادامه با ساماندهی‌هایی که صورت میگیرد در سامانه طوبی ثبت گردد.

وی اضافه کرد: حدود ۱۲۰مداح اهل بیت(ع) نیز در سامانه این دفتر ثبت موقت شدند که پس از برگزاری انتخابات شورای مداحان و هیأت مذهبی در سامانه طوبی نیز ثبت شود.

حسینی‌تبار اظهار کرد: شناسایی ظرفیت‌های شهرستان در بحث نخبگان فرهنگی شهرستان در حال پیگیری است و با رایزنی با مراکز علمی، فرهنگی، ائمه جماعات، مساجد، پایگاه‌های بسیج، سپاه، دانشگاه‌ها این ظرفیت‌ها را شناسایی خواهیم کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس تصریح کرد: پس از شناسایی این افراد از توانایی‌هایشان در راستای اهداف سازمان تبلیغات اسلامی استفاده خواهیم کرد.

وی در خصوص وظایف این اداره، گفت: تبلیغ اسلام و برگزاری مراسم‌های ملی و مذهبی است تا منویات مقام معظم رهبری را در جامع محقق کند.

حسینی‌تبار افزود: در شهرستان پردیس با افق جمعیتی ۶۰۰ هزار نفری، اگر بتوانیم سیاست‌های سازمان تبلیغات اسلامی را بومی سازی کنیم بسیار موفق‌خواهیم بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس ادامه داد: بومی سازی سیاست‌ها را ابتدا از بلوک‌های مسکونی آغاز خواهیم کرد و روسای هیأت مدیره‌ مجتمع‌های مسکونی و یا ساکنینی که دغدغه‌های فرهنگی دارند را با آموزش‌هایی به عنوان نماینده این سازمان معرفی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در ابتدا میتوانیم با استفاده و ‌فعال کردن تابلو‌های اعلانات موجود در مجتمع‌ها سازمان تبلیغات را وارد بلوک‌های مسکونی کنیم، که این کار بزرگی در شهرستان و استان خواهد بود.

حسینی‌تبار در خصوص هیئت مذهبی، اظهار کرد: ما در افزایش تعداد هیأت‌های مذهبی هیچگونه مشکلی نداریم و افرادی که بتوانند با شاخصه‌های سازمان تبلیغات اسلامی هیأتی را پایه‌گذاری کنند استقبال خواهیم کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس تصریح کرد: برپایی این هیئت‌ها باید در چهارچوبی خاص و مدیریت واحد فعال شوند، زیرا بخش اعظمی از خرافات و بدعت‌هایی که این روزها در هیأت‌ها شاهدیم برچیده شود.

وی افزود: مسئولین و هیئت امنای این هیئت باید بیشتر در بحث مبانی اسلام و حقیقت‌های عاشورای حسینی ورود کنند و با ساماندهی‌های لازم این موارد را شاهد نخواهیم بود.

حسینی‌تبار ادامه داد: یک‌بخشی از هیأت‌های ما فقط در ماه محرم فعال میشوند که اگر بتوانیم همین هیأت‌ها را با برنامه‌ریزی‌هایی در طول سال نیز فعال کنیم تا در مساجد، منازل، تکیه‌ها و حسینیه‌ها برنامه داشته باشند در بحث فرهنگی گام موثری بر خواهیم داشت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس با بیان اینکه حمایت‌های لازم از اینگونه هیأت‌ها انجام میشود، گفت: اگر مشکلی در زمینه وجود روحانی، مداح و مباحث مادی وجود داشته باشد این موارد توسط این اداره رفع خواهد شد تا با این کمک‌ها این هیأت‌های فصلی در طول سال فعال باشند.

وی اظهار کرد: تلاش داریم روند گفتمان‌های دینی را در مدارس، دانشگاه‌ها، محیط‌های علمی و… که با حضور اساتید مجرب برگزار می‌شود را ادامه دهیم تا مشکلات امروز از جمله فرقه‌های نوظهور را از مدارس و دانشگاه‌ها تشریح و جوانانمان را از این خطرات حفظ کنند.

حسینی‌تبار اضافه کرد: در کارخانه‌های بزرگ شهرستان کلاس‌های درس اخلاق به صورت هفتگی و کلاس،های درس اخلاق کارگزاران را برای مدیران ادارات از ابتدای امسال به صورت ماهانه برگزار میشود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس تصریح کرد: یکی از سیاست‌های این اداره صدور شناسنامه کاری برای نخبگان و فعالان فرهنگی است، که این کار باعث میشود در سطح استان و کشور نیز بتوانند از این افراد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه باید روحانیون را به بدنه اصلی جامعه منتقل کرد، گفت: حضور روحانیون در بدنه جامعه در روستاها، شهرهای بومهن، پردیس و بخش جاجرود تاثیر مثبتی در بین اقشار مختلف خواهد داشت، به طوری که پس از حضور یک روحانی در روستایی در شهرستان کاهش آمار طلاق، رفع اختلافات خانوادگی و حتی نظافت محیط روستا را نیز شاهد بودیم.

حسینی‌تبار افزود: کمبودها در شهرستان پردیس بسیار زیاد، اما مهمترین آنها کمبود زیرساخت‌های فرهنگی است، که با توجه به افق جمعیتی ۶۰۰ هزار نفری و ساخت بزرگترین پروژه مسکن مهر کشور هنوز مساجد، حسینیه‌ و تکیه‌هایی به حد کافی و متناسب با رشد جمعیت وجود ندارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس ادامه داد: عدم تکمیل مصلی یکی از این کمبودها است اما کمبود مدارس برای آموزش جوانان نیز متناسب با رشد جمعیت پیش‌بینی و محقق نشده است که باید مسؤولین تا دیر نشده فکری به حال این موارد بکنند.

وی با اشاره به عقد تفاهم نامه مشاوره با دانشگاه پیام‌نور، اظهار کرد: طی این تفاهم‌نامه کلاس‌ها مشاوره را برای دانشجویان و خانواده‌های آسیب‌پذیر و برای کاهش آمار طلاق برگزار خواهیم کرد تا قدم‌های مثبتی در این زمینه برداشته شود.

حسینی‌تبار با بیان اینکه این اداره از ظرفیت‌های پارک فن‌آوری پردیس به عنوان قطب علمی کشور را هم استفاده خواهد کرد، گفت: با این اقدامات آینده شهرستان پردیس به دلیل حضور فرهیختگان بزرگ در این شهر و پیرو آن کشور بسیار روشن است و با راهنمایی‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین جهان این مسیر هموار خواهد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس در پایان، اظهار داشت: اگر هم ما در بعضی زمان‌ها سخن از ضعف‌ها و کمبودها میکنیم وظیفه و مسؤولیت خود را سنگین‌ و بیشتر کرده‌ایم تا با تلاش این مشکلات رفع شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/