به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مرضیه تقوی، مسؤول بسیج جامعه زنان دماوند در حاشیه اجتماع مردمی عفاف و حجاب که در پارک خانواده شهرک فرهنگیان شهر دماوند برگزار شد، اظهار کرد: این مراسم به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مسجد گوهرشاد، با شعار حجاب، میراث ایرانی و گرایش جهانی گرد برگزار شد.

وی افزود: با وجود توطئه‌های جهان علیه موضوع حجاب به ویژه در ایران، گرایش مردم به سمت حفظ حجاب به عنوان میراث پیشینیان است؛ ما امروز شاهد حضور آحاد مردم در این مراسم هستیم و همه افراد نسبت به حفظ این میراث از مسؤولان مطالباتی دارند.

مسؤول بسیج جامعه زنان دماوند ادامه داد: مطالبه ما از مسؤولان، نگاه ویژه به موضوع تحکیم خانواده بوده که مهم‌ترین ابزار در این خصوص، حیا و حجاب است؛ ما از مسؤولان می‌خواهیم که فضای شهر را به این سمت ببرند و به شهر دماوند به عنوان دارالمؤمنین کمک کنیم که شاهد مظاهر بی‌حجابی و بدحجابی نباشیم.

تقوی بیان کرد: ما امروز میزبان بانویی فرانسوی‌الاصل هستیم که از مسیحیت به اسلام گرویده و این امر بیانگر آن است که گرایش به حجاب، موضوعی جهانی است و همه به دنبال حجاب به عنوان مظهر حیا و عفت هستند.

وی تأکید کرد: حجاب امری اجباری نیست، بلکه قانونی است و ما باید به قانون کشور خود احترام بگذاریم؛ همان طور که مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی در کشور هستیم، پای حجاب و عفت نیز می‌ایستیم.

مسؤول بسیج جامعه زنان دماوند اشاره‌ای به برپایی چندین غرفه در حاشیه برگزاری این اجتماع کرد و گفت: در این غرفه‌ها محصولات بانوان خودسرپرست و یا بدسرپرست ارائه شده و فرصتی برای آنها فراهم شده که برای خود درآمدی داشته باشند و افراد، شاهد مدیریت خانواده توسط بانوان محجبه با حفظ عفت و کرامت باشند.

انتهای پیام/