به گزارش پایگاه خبری البرز شرق، علی نوروزقزوینی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند اظهار کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، نمایشگاه کتاب در شهرستان دماوند با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند و کمک و مساعدت اداره‌ها و ارگان‌های مربوطه برگزار شده است.

وی افزود: شورای اسلامی و شهرداری دماوند همانند گذشته در قسمت‌های مختلف نمایشگاه کتاب شهرستان دماوند، برای برپایی آن نقش مهم و به سزایی را ایفا کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر دماوند تصریح کرد: وجود تکنولوژی و اینترنت در دسترسی به منابع مهم ملی، کتاب و کتابخانه‌ها را مهجور کرده و ذائقه مردم به ویژه جوانان و نوجوانان را به کتابخوانی کاهش داده است.

نوروز قزوینی گفت: آموزش و پرورش از طریق مدارس می‌توانند نقش مهمی را ایفا نموده و با ملزم کردن دانش آموزان به کتابخوانی از راه‌های مختلف، دوستی و صمیمیت بیشتری بین این دو را ایجاد کند.

وی ادامه داد: لازم است تا فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را افزایش دهیم؛ «یار مهربان» در کشور متمدن ایران تنها و غریب مانده است، می‌توان از شعارهای همیشگی کاسته و با ترغیب فرزندان نسل اینترنت، به خواندن کتاب، تمدن گذشته ایران زمین را احیا کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر دماوند در خصوص برپایی نمایشگاه‌های دائمی در شهرستان دماوند بیان کرد: برپایی نمایشگاه‌های دائمی به مراکز فروش و عرضه کتاب لطمه وارد خواهد کرد، به همین دلیل نمایشگاه‌های مقطعی برای تحریک و ایجاد انگیزه و معرفی عناوین جدید کتاب‌ها و نویسندگان جوان مناسب‌تر است.

نوروز قزوینی خاطر نشان کرد: در راستای فرهنگ‌سازی در زمینه کتابخوانی باید بیشتر تلاش کنیم و کتاب خوانی را افزایش دهیم.

انتهای پیام/