محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در پاسخ به سؤالی در خصوص رضایت‌مندی از فعالیت‌های خود در دوره مسؤولیت اظهار کرد: در زمینه‌های مختلف در شهرستان دماوند هم به لحاظ کمی و هم به‌لحاظ کیفی پیشرفت‌های خوبی حاصل شد.

وی افزود: در شرایطی این پست را تحویل گرفتم که اکثر حوزه‌ها در سکوتی غم بار فرو رفته بودند، اما از ابتدای مسؤولیتم کوشیدم تا با کمترین دخالت و با فعال‌سازی انجمن‌ها توسط خود هنرمندان ظرفیت‌های منطقه را شکوفا کنیم؛ خرسندم که پس از سال‌های تصدی پست ریاست اداره ارشاد در حوزه خصوصی‌سازی و توسعه کمی فعالیت‌های فرهنگی و هنری گام‌های خوبی برداشتیم.

رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند ادامه داد: به هرحال هرکسی در دوران مسؤولیت خود با مخالفت‌ها، ناملایمتی‌ها و انتقادهایی روبروست که همواره سعی کردیم با سعه صدر با آن‌ها مواجه شویم، اما در حوزه‌های مختلفی چون مؤسسات قرآنی، تئاتر، نشر، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، شعر و ادب، رسانه و مؤسسات مختلف فرهنگی و هنری عملکردی داریم که تمام قد از آن دفاع می‌کنم و به خاطر آن دست تمامی همکارانم در اداره دماوند را به گرمی می‌فشارم.

*برنامه‌ای برای حضور در انتخابات ندارم

پوردیوان‌بیگی‌مقدم همچنین در پاسخ به شایعه‌هایی که در مورد دلیل این استعفا مطرح شده است، گفت: پس از خبری شدن استعفای بنده گمانه‌زنی‌هایی در خصوص تصمیم برای حضور در انتخابات مجلس مطرح شد که به هیچ وجه صحت ندارد و فعلاً تصمیمی در این زمینه ندارم.

وی افزود: در این پنج سال کوشیدم تا از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی استفاده کنم و امیدوارم تا دوستان بعد از این دوره نیز بتوانند موفق باشند؛ به دلیل مشکلات شخصی استعفا دادم تا بتوانم برای انجام فعالیت‌های شخصی و اجتماعی غیردولتی فراغت بیشتری داشته باشم.

*منطقه ما نیازمند همدلی در پویش‌های اجتماعی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند ادامه داد: متأسفانه منطقه ما با وجود ظرفیت‌های بسیاری که در حوزه‌های مختلف خدماتی، منابع طبیعی، منابع انسانی و ویژگی‌های جغرافیایی داراست، هیچ‌گاه در دوره‌های گوناگون نتوانسته در جایگاهی که شایسته نام آن است، بایستد.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم با اشاره به ظرفیت عظیم ایجاد شده در بستر موکب اربعین و گروه‌های خیریه در شهرستان دماوند افزود: به نظر می‌رسد در حال حاضر پیش‌تر و بیشتر از آن که به پویش‌های سیاسی نیازمند باشیم، نیاز داریم تا بسترهای اجتماعی گوناگونی را برای تقویت وحدت و همدلی بین مردم در منطقه ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تا نتوانیم شکاف‌های طبقاتی و بین نسلی را از لحاظ فرهنگی در منطقه به حداقل برسانیم، نمی‌توانیم در عرصه‌های دیگر به خصوص عرصه‌های اقتصادی و سیاسی به توسعه و توفیق دست پیدا کنیم.

*جوانان نادیده گرفته می‌شوند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند تصریح کرد: در طول سال‌های مسؤولیت کمتر روزی بود که با جوانان نشست نداشته باشم؛ ما در منطقه جوانان پرانگیزه، پر نشاط، خلاق، دغدغه مند و متخصصی داریم که در حوزه‌های مختلف مانند جوانان نسل اول انقلاب توانمند هستند، اما هیچ‌گاه میدانی به آن وسعت نداشته‌اند؛ امیدوارم در ایام فراغت با کمک جوانان بتوانیم قدم‌های بلندی در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی برداریم و البته در این راه حتماً محتاج زمینه سازی، میدان دادن و مشورت بزرگ‌ترها نیز هستیم.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم در پایان گفت‌وگو با تشکر از تمامی اهالی رسانه که در طول سال‌های گذشته نقش شایانی در انعکاس فعالیت‌های فرهنگی و هنری داشتند، برای دست اندرکاران عصر شرق آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.

به گزارش عصر شرق، «غلامرضا عبدالله‌بیگی» با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند معرفی شد.

انتهای پیام/س

 اخبار مربوطه:

«عبدالله‌بیگی» رئیس اداره ارشاد دماوند شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند استعفا کرد