به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری عصر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در محل سالن همایش‌های فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: معاون رئیس‌جمهور برای کاهش آلودگی هوای تهران اعلام کرد که دعا کنید باد بیاید؛ در دماوند باید دعا کنیم که آفتاب بتابد تا برف جاده‌های روستایی پاکسازی شود.

وی افزود: در زمان بارش برف، بعضی از جاده‌های روستایی چند روز مسدود شده و عبور و مرور صورت نمی‌گیرد؛ واقعاً اداره‌کل راهداری استان تهران چه اقدامی را انجام می‌دهد؟

بخشدار مرکزی دماوند گفت: در زمان بحران با راهداری دماوند در ارتباط هستیم که حتی آن‌ها برای تأمین گازوییل نیز مشکل دارند؛ امروز از ظرفیت‌های شهرستانی نهایت استفاده می‌شود.

حیدری با بیان اینکه در برخی مواقع توانایی لازم برای مقابله با حوادث وجود ندارد، تصریح کرد: در وقوع بحران و ریزش بهمن سال گذشته، با اعلام فرماندار دماوند رانندگان خودروهای شاسی‌بلند به کمک آمدند؛ آمادگی دستگاه چقدر است؟

وی بیان کرد: بخشی از مشکلات موجود را باید دستگاه‌های استانی پاسخ‌گو باشند؛ روزی که محور هراز دچار بحران شد، بعضی مسؤولان تنها یونیفرم مربوط را پوشیدند و تشریف آوردند؛ آن‌ها فقط لباس هلال احمر، راهداری، آتش‌نشانی پلاسکو را می‌پوشند و مصاحبه می‌کنند؛ باید فشارهای لازم بر مجموعه‌‌های استانی و کسانی که مسؤولیت مدیریت بحران را بر عهده دارند، بیشتر شود.

بخشدار مرکزی دماوند تأکید کرد: دستگاه‌های شهرستانی باید نیازهای خود را اعلام کنند تا موارد لازم توسط فرمانداری و بخشداری از مجموعه‌های استانی پیگیری شود؛ مسیر روستایی گرمابسرد دماوند در زمان بارش برف اصلاً باز نمی‌شود!

حیدری با بیان اینکه توان ما باید بر اساس واقعیت‌ها دیده شود، خاطرنشان کرد: به دستگاه‌هایی که مربوط به حوزه بحران می‌شوند، باید فشار بیشتری برای تأمین نیازها وارد شود؛ مسؤولان برای پیگیری‌ نیازمندی‌ها از برکناری هراسی نداشته باشند.

وی با انتقاد از عملکرد مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اضافه کرد: در حوزه بحران، باید فرماندار و بخشداری پاسخ‌گوی انسداد روستاها باشد؛ امروز مشکلات زیادی در حوزه روستایی وجود دارد.

بخشدار مرکزی دماوند ادامه داد: در شهرها ۳۰ درصد معابر با عبور و مرور خودروها و ۷۰ درصد با همت شهرداری‌ها بازگشایی می‌شود، اما در خارج از شهرها و جاده‌های روستایی دچار مشکل هستیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/