به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز نشست خبری قائم‌مقام و مدیر روابط عمومی آبفای شرق استان تهران با حضور خبرنگاران شهرستان‌های شرق استان تهران برگزار شد.

مرتضی عزالدین ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامی داشتن مقام شهدای خبرنگار اظهار داشت: در شرق استان تهران با حمایت‌های اصحاب رسانه بیشتر و راحت‌تر با مردم در ارتباط هستیم و این امر را مدیون خبرنگارانی هستیم که باکمترین چشم‌داشتی در حوزه‌های کاری خود فعال هستند.

وی ادامه داد: آب و فاضلاب به دو حوزه اصلی و چند شاخه فرعی تقسیم می‌شود و ما در حوزه آب و منابع آن دارای محدودیت‌های بسیار جدی هستیم.

قائم‌مقام آبفای شرق استان تهران خاطرنشان کرد: در این مدت سخن‌های زیادی برای صرفه‌جویی در مصرف آب‌شده است اما درواقع نزدیک به ۳۰ سال است که با کم‌آبی روبرو هستیم و اگر منابع آبی مدیریت نشود با خشک‌سالی جدی در سراسر کشور مواجه خواهیم شد.

وی افزود: در سال گذشته و جاری تنها سه استان بیشتر از ظرفیت خود شاهد بارش باران بودند و مابقی استان‌ها باکمترین بارش روبرو شدند و حتی در شهرستان‌های شرق استان تهران که به‌نوعی کوهستانی محسوب می‌شود می‌بایست شاهد بارش باران و حتی برف باشیم؛ متأسفانه این رویداد رخ نداده و همه باید نگران منابع آب باشیم.

عزالدین بیان کرد: اگر مدیریت صحیح داشته باشیم می‌توانیم منابع آبی خوبی داشته باشیم به‌طوری‌که این منابع در قسمت شرب بالای ۸۵ درصد است اما در کشاورزی به زیر ۳۵ درصد رسیده است و این نشان از ضعف مدیریت در قسمت کشاورزی است؛ بیش از ۹۰ درصد کشاورزان از منابع آب شرب استفاده می‌کنند.

قائم‌مقام آبفای شرق استان تهران اضافه کرد: جنگ آب دوراندیش نیست و در کشورهای همسایه منابع آبی بسیار کم است و نگران حوزه آب هستیم و تمام تلاشمان این است که بتوانیم خدمات خوبی را به‌خصوص در بخش آب داشته باشیم؛ در این راستا خبرنگاران می‌توانند به ما کمک کنند تا مدیریت منابع آبی را بهتر انجام دهیم. خبرنگاران در ارتباطی که با مردم‌ دارند حتی می‌توانند در بخش‌های مختلف مانند تعرفه‌ها، پس آب و… با پیشنهاد‌های خود ما را یاری دهند.

عزالدین در خصوص قطعی آب در شرق استان تهران تصریح کرد: امسال در شرق تهران مشکل قطعی آب نداشتیم و مدیریت مصرف را با ۲۸۰ شیر فشارشکن انجام دادیم؛ حتی دیزل ژنراتور را آماده کردیم که مشکل قطعی آب و افت مخزن نداشته باشیم و خوشبختانه از پیک مصرف آب گذشتیم و مدیریت خوبی را داشتیم.

وی اذعان داشت: اصحاب رسانه نمایندگان مردم هستند و خبرنگاران می‌توانند با اطلاع‌رسانی به‌موقع در مدیریت مصرف بسیار کمک کنند.

خبرنگاران یار و یاور ما در اطلاع‌رسانی هستند

مدیر روابط عمومی آبفای شرق استان تهران ضمن تبریک به اصحاب رسانه اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب به‌عنوان یک شرکت خدماتی محسوب می‌شود و ما در شرق استان تهران جهت ارائه بهتر خدمات به هم‌وطنان در اولین گام بحث آموزش را داریم.

رابعه کیانی ادامه داد: یکی از بهترین یارها که در امر اطلاع‌رسانی شرکت آبفای شرق استان تهران را یاری دادند و یاور ما بودند، اصحاب رسانه‌ای هستند که از همین طریق از تمامی خبرنگاران که در طول شبانه‌روز زحمت می‌کشند، سپاسگزارم.

در پایان مراسم از خبرنگاران شرق استان تهران تجلیل شد.

انتهای پیام/س