به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز مسؤولان شهرستان دماوند در راستای برنامه‌های دوره‌ای خود از پنج روستای مسیر رودخانه دلیچایی در شرق این شهرستان بازدید و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دادند.

در این بازدید، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس، فرماندار شهرستان دماوند، بخشدار بخش مرکزی، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار دماوند، رئیس و اعضای شورای بخش مرکزی دماوند و رؤسای ادارات جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی، برق منطقه‌ای، راهداری، امور منابع آب، آبفای روستایی و مخابرات حضور داشتند.

مسؤولان شهرستان دماوند ابتدا به هویر در دورترین روستای منطقه دلیچایی رفتند و مشکلات گازرسانی، حادثه‌خیز بودن جاده دلیچایی به هویر، آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه، اراضی فاقد سند، فرسودگی شبکه آبرسانی این روستا را مورد بررسی قرار دادند.

گازرسانی، نداشتن آتش‌نشانی و اورژانس، نبود روشنایی مسیرهای روستایی و لزوم لایه‌روبی رودخانه‌ها از مشکلات روستای دهنار بود که در ادامه بازدید دوره‌ای مسؤولان بررسی شد.

روستای مومج از دیگر روستاهای مورد بازدید مسؤولان بود که با مشکلاتی همچون عدم گازرسانی، لزوم استقرار کانکس پلیس، فرسودگی شبکه برق، اختلافات حریم، نبود پزشک در خانه بهداشت و … مواجه بودند.

چهارمین روستای مقصد مسؤولان شهرستان دماوند، یهر بود که مسائل و مشکلات این روستا همچون گازرسانی، مسکن جوانان، خسارت سرمازدگی و حمله حیوانات به مزارع کشاورزی و طرح هادی مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این برنامه یک‌روزه، بررسی مشکلات روستای کهنک همچون آب شرب و کشاورزی، خسارت سیل‌زدگی، گازرسانی، آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه، طرح هادی، نداشتن معلم برای مدرسه و اصلاحات اراضی انجام شد.

انتهای پیام/س