به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو عصر امروز در حاشیه بازدید از سه روستای آرو، سیدآباد و سرخده شهرستان دماوند در نخستین روز از دهه مبارک فجر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بازدید روستایی یکی از کارهای خوبی است که اگر تداوم داشته باشد، مشکلات روستاها از نزدیک رسیدگی و برطرف خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم توجه مدیران به مطالبات مردم افزود: مدیران دستگاه‌ها باید پاسخ‌گوی ارباب‌رجوع باشند و درهای اتاق خود را باز نگهدارند تا بخشی از مشکلات برطرف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اصلی روستاهای آرو، سیدآباد و سرخده مسأله طرح هادی است که مدت زمان آن در حال اتمام است و بعد از آن، تدوین طرح هادی به طور مجدد انجام می‌شود که مشکلات روستاها مد نظر قرار خواهد گرفت.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: مراحل ارائه زمین به جوانان روستای آرو انجام شد و برای رفع مشکلات شبکه برق‌رسانی این روستا نیز اعتباری بیش از ۱۷۷ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در خصوص روستای سیدآباد سه کار اصلی آبیاری، آبیاری تحت‌فشار و برآورد احداث دو گلخانه پیش‌بینی شده که قرار است تا برای تصویب به کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند ارجاع شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه گازرسانی به روستای سرخده گرچه هر علمت بیش از هشت میلیون تومان هزینه در برداشت، اما به اتمام رسیده و مشعل گاز این روستا تا چند ماه آینده روشن می‌شود.

میرزایی‌نیکو تأکید کرد: شوراهای روستاها باید کاری کنند که درآمد پایدار برای روستاها ایجاد شود تا مشکلات اساسی آنها برطرف شود؛ متأسفانه یکی از نارضایتی‌ها مربوط به شبکه بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه روستاها با مشکلات بهداشت و درمان مواجه هستند، افزود: در این خصوص، پیگیری‌هایی با فرماندار دماوند صورت گرفت تا نسبت به مشکلات بهداشتی و درمانی روستاهای این شهرستان اقدام شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اعتبار اختصاص یافته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی روستای آرو برای چه پروژه‌هایی برآورد شده است، گفت: این سؤالی است که باید از روستاها داشت که این اعتبارات در کجا هزینه شده و اعتباری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیون تومان نیز به روستای سرخده اختصاص یافته که به دلیل مشکلاتی هنوز از این اعتبار استفاده نکرده‌اند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س