به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، صبح امروز نشست هیأت امنای آستان امامزاده هاشم (ع) با حضور نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه و رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند و رئیس شورای اسلامی و شهردار دماوند در محل مدیریت این آستان برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آستان امامزاده هاشم (ع) یکی از امامزادگان معروف و تاریخی شهرستان دماوند است.

قاسم میرزایی‌نیکو با بیان اینکه سند دماوند به آستان امامزاده هاشم (ع) نسبت پیدا می‌کند، افزود: نشست‌های هیأت امنای آستان امامزاده هاشم (ع) طبق روال برگزار و مسائل مربوط به این آستان پیگیری می‌شود؛ در نشست امروز مسائل اخیر ایجاد شده و ادعای همسایگان درباره مالکیت بقعه امامزاده هاشم (ع) موردبررسی قرار گرفت.

وی گفت: در این نشست، مستندات، تصمیم‌های کشوری و موارد مختلف درباره بقعه امامزاده هاشم (ع) بررسی شد و مطمئن شدیم که مجموعه این آستان متعلق به شهرستان دماوند است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرداری دماوند قرار شد تا ارائه خدمات لازم و موردنیاز را در بقعه امامزاده هاشم (ع) ادامه دهد و دبیری مجموعه را مدیریت این آستان پیگیری کند.

میرزایی‌نیکو ادامه داد: همچنین قرار شد تا امام جمعه دماوند دیداری با نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه داشته باشد و مشکلات موجود درباره آستان امامزاده هاشم (ع) را مطرح کند؛ در خصوص موارد دیگر نیز، تصمیم‌هایی اتخاذ و وظایف تقسیم‌بندی شد.

وی بیان کرد: مرز شهرستان دماوند را وزارت کشور بر اساس تقسیمات کشوری مشخص کرده و در آن قسمت امامزاده هاشم (ع) در دماوند قرار دارد، اما مدیریت بقعه متبرکه در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اوقاف در این خصوص به تقسیمات کشوری استناد می‌کند که این بقعه از هزاران سال پیش توسط دماوند اداره می‌شود؛ چهار نماینده گذشته ولی‌فقیه در سازمان اوقاف مکاتبه و تأکید کرده‌اند که اداره بقعه امامزاده هاشم (ع) بر عهده شهرستان دماوند است.

میرزایی‌نیکو تأکید کرد: نمی‌دانیم چه ابهامی وجود دارد که برخی درباره مالکیت آستان امامزاده هاشم (ع) پافشاری می‌کنند؛ مدیریت این بقعه توسط شهرستان دماوند قطعاً تداوم خواهد داشت.

منبع: فارس

انتهای پیام/ت