به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به ایام دهه فجر اظهار داشت: شنبه ۱۲ بهمن سالروز بازگشت حضرت امام خمینی رحمت الله علیه به ایران و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی است، انقلاب اسلامی ایران برای اجرای عدالت و مبارزه با  ظلم  و تحقق احکام اسلام شکل گرفت.

وی با اشاره به سخنان امام گفت: اتحاد ملت و صبر در برابر مشکلات، توکل بر خدا و رهبری امام رمز پیروزی انقلاب بود، دهه فجر یادآور مبارزه هدفمند و الهی امام و امت با رژیم شیطانی طاغوت است، دهه فجر یادآور تجسم اراده و عمل انقلابی امام خمینی و همراهی مردم غیور ایران است.

وی با بیان اینکه مردم کشورهای اسلامی باید مثل ملت ایران انقلاب کنند و حکومتی بر پایه اسلام ناب و قرآن روی کار بیاورند، افزود: برخی حکومت‌های وابسته به بیگانگان مبلغ اسلام آمریکایی و وهابی مسلک هستند.

وی ادامه داد: به برکت انقلاب ما مردم عراق، سوریه، فلسطین، لبنان، یمن، افغانستان و بحرین بیدار شده اند، امام خمینی این انقلاب را متعلق به همه ملت های آزادی خواه مسلمان و حتی غیر مسلمان می دانست، امام می خواست ملت‌های مسلمان را بیدار کند و آنها را به وظیفه خود آگاه کند و از قید ظالمین رها کند.

فتاح دماوندی عنوان کرد: بیداری اسلامی از برکت نفس روح بخش امام راحل و مجاهدت خالصانه شهدای عزیز شکل گرفته است، معماری انقلاب بر اساس هدف های اسلامی و الهی انجام شد، در نتیجه جنبه فرامرزی و بین المللی پیدا کرد.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر قیامی که در سراسر دنیا برای عزت اسلام و مسلمین شکل بگیرد، حمایت سیاسی و معنوی خواهد کرد، شعارهای انقلاب ما جهانی، فطری درخشان و همیشگی است، انقلاب های اسلامی باید با دشمن مرزهای مشخصی داشته باشند تا عزت آنها پامان نشود.

وی در ادامه یادآور شد: در موضوع مذاکره با آمریکا رهبر انقلاب حرف آخر را زده‌اند، اما برخی مسئولین سخنان بدون پشتوانه می زنند، استقلال سیاسی و عزت ایرانیان نباید بازیچه خودشیرینی های برخی مسئولین شود.

وی گفت: بعد از شهادت و ترور حاج قاسم سلیمانی راهی برای مذاکره با آمریکا نمانده است، باید مراقب بود تا غربگراها به مجلس و دولت بعدی راه پیدا نکند وگرنه همین آش و همین کاسه خواهد بود، برخی مسئولین هم مجذوب به غرب هستند و هم مرعوب غرب، لکن مردم مسئول با غیرت و با شرافت میخواهند.

خطیب نماز جمعه دماوند افزود: تشییع جنازه شهید سلیمانی و یارانش، حمله شجاعانه موشکی ایران به  پایگاه آمریکا و راهپیمایی میلیونی مردم عراق برای اخراج از آمریکا سه سیلی جبهه مقاومت به استکبار جهانی بود، راهپیمایی عراقی ها یک پیام مشترک داشت و آن اخراج یانکی های تروریست از عراق بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شبه روشنفکران وطن‌فروش بدانند دوران تن فروشی سیاسی گذشته است، عنوان کرد: شیطان بزرگ در این روزها طرح معامله قرن را با هدف عادی‌سازی فرهنگ سازش و صلح با اسرائیل غاصب مطرح کرده است، خواب ترامپ و صهیونیست‌ها برعکس تعبیر خواهد شد و ترامپ آرزوهای نتانیاهو را بر باد خواهد داد.

وی با اشاره به اقدامات ضد آمریکایی اخیر در افغانستان، عراق و یمن بیان کرد: اتحاد گروه های ضد آمریکایی نویدی برای ملت های مستضعف و کابوس برای صهیونیست‌ها است.

انتهای پیام /