به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو که در سفر حج تمتع حضور دارد، در تشریح شرایط حج تمتع امسال و شرایط میزبانی عربستان اظهار داشت: روز گذشته، آخرین پرواز حجاج ایرانی به مکه رسید و همه حجاج ایران در مکه جمع شده‌اند و آماده حضور در عرفات هستند.

وی بیان کرد: تاکنون هماهنگی‌های بسیار خوبی با تلاش‌های سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری ترتیب داده شده و در صحبت‌هایی که با حجاج داشته‌ام همه از نوع تجهیزات و امکانات اظهار رضایت داشتند و در خصوص نگرانی‌هایی که مطرح بود، تاکنون مشکلی نیست.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: گرمای شدیدی وجود دارد که این گرما ممکن است برای افرادی که سن بالایی دارند، زحماتی را ایجاد کند.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه نقل و انتقالات به خوبی انجام شده و پشتیبانی و تدارکات بسیار خوب بوده و هماهنگی بین بخش‌های مختلف ما مثل پزشکی، امداد، روحانیون و مدیران کاروان‌ها بی نظیر بوده است، متذکر شد: با توجه به تجربیات گذشته، تاکنون شاهد تا این حد هماهنگی نبوده‌ام و دغدغه‌ای که مردم نسبت به ایجاد برخی مشکلات احتمالی بود، تاکنون مشکلی به وجود نیامده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد افراد و مسؤولان سعودی نیز مناسب است و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: در خصوص دعای کمیل بنا بر تفاهم قبلی به دلیل گرمی هوا و نگرانی‌های امنیتی که نسبت به داعش وجود دارد و شرایط امنیتی حاکم شده، دعای کمیل انجام می‌شود، ولی مجموعه‌ای از کاروان‌ها در مجموعه‌های خود مراسم دعای کمیل را برگزار می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مراسم برائت از مشرکین نهم ماه ذی‌الحجه برگزار می‌شود.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ت