به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دماوند با محوریت ماه مبارک رمضان با حضور اعضا در دفتر امام جمعه دماوند برگزار شد.

در این نشست، امام جمعه دماوند، فرماندار دماوند، دادستان عمومی و انقلاب دماوند، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند، فرمانده انتظامی دماوند، رئیس اتاق اصناف دماوند، شهردار دماوند، رئیس دانشگاه پیام نور دماوند، مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، مسؤول بازرسی اداره صمت دماوند و … حضور داشتند.

در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دماوند مطرح شد که با هنجارشکنان و روزه‌خواران ماه مبارک رمضان در شهرستان دماوند برخورد قانونی صورت گیرد.

از سوی دیگر، مصوب شد که توزیع غذا توسط رستوران‌ها و مراکز تهیه غذا در داخل حریم شهرها و روستاها از اذان صبح تا اذان مغرب در ماه مبارک رمضان ممنوع است و رستوران‌های خارج از حریم، می‌توانند با اخذ مجوز و رعایت اصول نسبت به توزیع غذا اقدام کنند.

همچنین تأکید شد که فضای پوشیده‌ای برای مصرف غذای دانشجویان مسافر در دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود و درباره اهمیت روزه در ماه مبارک رمضان با نصب بنرهای مختلف در شهرستان دماوند اطلاع‌رسانی‌ها و فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.

در این نشست، تأکید شد که پلیس بر اماکن عمومی از جمله پارک‌ها و شهرداری‌ها بر رانندگان حمل و نقل عمومی شهرها برای جلوگیری از روزه‌خواری رصد و نظارت لازم را داشته باشند.

مسؤولان در این نشست هشدار دادند که اگر رستوران‌‌ها و مراکز تهیه و توزیع غذا در زمان مشخص شده طی ماه مبارک رمضان، فعالیتی داشته باشند، نسبت به پلمب آنها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/س