به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری بخشدار مرکزی دماوند روز پنجشنبه در حاشیه بازدید جمعی از مسئولان از برخی روستاهای بخش مرکزی دماوند به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات موجود در این روستاها به مهم‌ترین مشکلات مطرح‌شده در طی این بازدید پرداخت و اظهار کرد: در راستای سلسله بازدیدهای روستایی، بازدید از ۳ روستای گرمابسرد، مغانک و اوچونک در دستور کار قرار گرفت و مشکلات خرد و کلان موجود در این روستاها بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی افزود: روستای گرمابسرد دارای مشکلات متعددی بود که برخی از این مشکلات طی بازدیدها و جلسات متعدد مرتفع و برخی دیگر نیز در حال پیگیری است.

این مقام مسئول ادامه داد: افزایش طرح هادی، درخواست اختصاص کنتورهای برق چاه کشاورزی و تأمین سوخت موردنیاز در حوزه کشاورزی ازجمله مشکلات و خواسته‌های اهالی این روستا بود.

حیدری با اشاره به مهم‌ترین مشکلات و درخواست‌های مطرح‌شده توسط اهالی روستای مغانک تصریح کرد: کمبود آب کشاورزی، صدور مجوز برق چاه برای باغداران و تخریب پل ورودی روستا در اثر وقوع سیل در ایام ابتدای سال ازجمله مشکلات اهالی این روستا بود که تدابیر لازم اتخاذ شد.

بخشدار مرکزی دماوند گفت: مقرر شد احداث پل ورودی و حل مشکلات مربوط به کنتور برق چاه‌های فاقد پروانه باغداران در اسرع وقت مورد پیگیری قرار گیرد.

وی تأکید کرد: در خصوص روستای اوچونک با توجه به اقداماتی که در گذشته صورت گرفت از کمترین مشکل برخوردار بود و صرفاً زیرسازی و آسفالت مسیر منتهی به این روستا می‌بایست در اسرع وقت توسط دستگاه ذی‌ربط در دستور کار قرار گیرد.

بخشدار مرکزی دماوند با اشاره به مهم‌ترین اقداماتی که در چند سال اخیر در سطح روستاهای این بخش انجام شد خاطرنشان کرد: گازرسانی به روستاها، تزریق بودجه از محل ارزش‌افزوده به روستاها، تأمین آب شرب و حفر چاه‌های جدید، تجهیز اماکن ورزشی، ارتقاء اینترنت در سطح روستاها و نصب دوربین‌های مداربسته به‌منظور ارتقاء ضریب امنیت در روستاها نمونه‌ای از اقدامات ارزشمندی است که در این دولت و با پیگیری‌های نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به منصه ظهور رسیده است.

حیدری بیان کرد: این دولت وارث عقب‌ماندگی عظیمی در روستاهای این شهرستان بوده که با تعامل مدیران اجرایی شهرستان، همکاری مردم و با توکل بر خداوند متعال بخش اعظمی از این مشکلات و معضلات مرتفع و نتایج ارزشمندی طی این مدت به‌دست‌آمده است.

انتهای پیام