به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمد رنجبر بعدازظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در محل فرمانداری دماوند برگزار شد، با اشاره به احداث پد بالگرد در شهرستان دماوند اظهار کرد: برای احداث پد بالگرد لازم است که محل و زمین مناسبی در نظر گرفته شود.

وی افزود: قطعه زمینی که برای احداث پد بالگرد در شهر کیلان در نظر گرفته شده، با توجه به موقعیت راه‌های دسترسی و رعایت مسائل شهرسازی مناسب نیست و لازم است تا نقاط دیگری برای این امر مهم بررسی شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دماوند با اشاره به اصول واگذاری اراضی دولتی به دستگاه‌ها گفت: تمام دستگاه‌هایی که درخواست قطعه زمین داشته باشند، با شرط داشتن طرح و بودجه مصوب زمین در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

رنجبر ادامه داد: در بحث واگذاری اراضی، اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران تنها دو هکتار زمین می‌تواند واگذار کند و واگذاری بیشتر از این هکتار وجود ندارد؛ در صورت ابلاغ، واگذاری قطعه زمین دو هکتاری به شهرداری کیلان انجام خواهد شد و بحث واگذاری پنج هکتار زمین غیرفنی است.

وی با بیان اینکه منابع دولتی را بدون اصول نمی‌توان واگذار کرد، تأکید کرد: رویکرد امروز دولت در بحث واگذاری اراضی، بازپس‌گیری اراضی بدون استفاده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دماوند در خصوص واگذاری زمین ۲۲ هکتار به شهرداری دماوند برای پارک اضطراری بیان کرد:۱۴ هکتار از این میزان آزاد و هشت هکتار برای کاربری دیگری از سوی استانداری تهران در نظر گرفته شده است و ۱۴ هکتار قطعه زمین مناسبی برای احداث پد بالگرد و پارک اضطراری در دماوند است.

منبع: فارس

انتهای پیام/