به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه برنامه سفر خود به شهرستان فیروزکوه از سردخانه در حال احداث شکوه سبز در شهرستان دماوند بازدید کرد؛ این سردخانه با ظرفیت بالغ بر ۱۵ هزار تن، امکان ذخیره سازی انواع میوه و تره بار را در شهرستان دماوند داراست.

برای احداث سردخانه شکوه سبز دماوند سرمایه گذاری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال انجام گرفته که زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر را به طور مستقیم فراهم می آورد.

وزیر صمت در این بازدید با اشاره به ظرفیت های تولید میوه به خصوص انواع سیب در شهرستان دماوند، احداث این واحد سردخانه‌ای را یک سرمایه گذاری درست و بجا عنوان کرد و گفت: یکی از مکمل های خوب صنایع تبدیلی و ایجاد ظرفیت های مناسب برای صادرات انواع میوه و تره بار از کشورمان، احداث واحدهای سردخانه ای در شهرها و مراکز تولید کننده این محصولات به صورت انبوه است.

رحمانی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت راه اندازی این واحد سردخانه‌ای در این منطقه ضرورت دارد تمامی موانع موجود از جمله تامین نقدینگی مورد نیاز و سرمایه ثابت مورد درخواست این واحد هر چه سریعتر رفع شود.

گفتنی است؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان بازدید خود از سردخانه شکوه سبز دماوند در خصوص درخواست های این واحد در مورد تامین تسهیلات مورد نیاز خود، دستورات لازم را صادر نمود و بر تسریع در روند امور مرتبط به راه اندازی واحد تاکید کرد.