به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز مسؤولان شهرستان دماوند در نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از سه روستای آرو، سیدآباد و سرخده واقع در ضلع شرقی این شهرستان بازدید کردند و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دادند.

در این بازدید، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان دماوند به همراه معاونان عمرانی و برنامه‌ریزی خود، بخشدار مرکزی دماوند و رؤسای ادارات بهزیستی، برق، گاز، مخابرات، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، راهداری، امور آب، آبفای روستایی، کمیته امداد، رئیس شورای بخش مرکزی و … حضور داشتند.

مسؤولان ابتدا از روستای آرو بازدید کردند که نماینده این روستا، مشکلات تقلیل جمعیت روستا، درخواست افزایش بافت روستا، زیرساخت نداشتن مسکن جوانان، لزوم بازنگری طرح هادی که خیلی از اراضی مزروعی اعلام شده، وجود تیرهای برق در وسط معابر، وجود انشعابات غیرمجاز، فرسودگی منبع آب، نبود پزشک در روستا و مشکل صورت حساب‌های پیامکی با توجه به بی‌سوادی بعضی اهالی روستای آرو را مطرح کرد.

درخواست اینترنت پرسرعت، تعویض شبکه فرسوده برق‌رسانی، تغییر ساختمان دهیاری، بهسازی مجدد آسفالت معابر روستا و کمبود معلم از دیگر مشکلات روستای آرو بود که مطرح شد.

در ادامه بازدید امروز مشکلات روستای سیدآباد نیز مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت؛ این روستا نیز مشکلاتی همچون طرح هادی، نبود مخزن آب، ساماندهی آب‌های سطحی، جیره‌بندی آب شرب در تابستان، افت فشار برق و … داشت

همچنین در سومین بازدید مسؤولان شهرستان دماوند، کمبود آب شرب، بافت روستایی، نبود آنتن‌دهی تلفن همراه، بهسازی آسفالت معابر و نبود گاز و … به عنوان مشکلات اساسی روستای سرخده این شهرستان مطرح شد.

یکی از نکات قابل توجه در این بازدیدها، برودت دما و سرمای حسینیه روستای سرخده بود که نشست بررسی مشکلات را تحت شعاع خود قرار داد و در این زمینه، اهالی این روستا خواستار تسریع در روند گازرسانی بودند.

مسؤولان دستگاه‌ها و ادارات شهرستان دماوند در این نشست قول‌هایی برای رفع بعضی از مشکلات اساسی این روستاها دادند و نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس و فرماندار دماوند نیز بر لزوم توجه بیشتر به مشکلات روستاها تأکید داشتند.

منبع: فارس

انتهای پیام/س