به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، صبح امروز فرماندار دماوند به همراه امام جمعه این شهرستان و هیئت همراه، بازدیدی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار از دفاتر نشریه ره‌آورد، خبرگزاری صداوسیما و کوهپایه شهرستان دماوند داشت.

همچنین نشستی به این منظور در شهرداری آبسرد برگزار شد که سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی، شهردار آبسرد در این مراسم، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد سه نشریه در آبسرد فعالیت می‌کنند و نشریه کوهپایه نیز زیرنظر شهرداری به اطلاع‌رسانی در بعد ارائه عملکرد شهرداری به مردم می‌پردازد.

وی افزود: علاوه بر فعالیت کانون بسیج رسانه، نشریه البرز شرقی نیز در حال فعالیت بوده که در مجموع، فضای خوبی از نظر کمی و کیفی ایجاد شده است، اما این کافی نیست و باید از نقطه نظرات پیشکسوتان عرصه خبر بیشتر بهره‌مند شویم.

*ضرورت رشد متوازن در همه نقاط دماوند

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه دماوند نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: امیدواریم که اصحاب رسانه در شهر آبسرد، بتوانند بیش از پیش، در جهت گسترش فرهنگ غنی اسلامی قدم بردارند.

وی افزود: حضور میهمانان از شهرهای مختلف به ویژه تهران در این منطقه مغتنم است، اما خبرنگاران باید در راستای عدم تغییر فرهنگ سنتی و اصیل منطقه مواظبت کرده و شهرداری نیز باید این افراد را در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنکی دخیل کند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: حضور میهمانان و مسافران در آبسرد، رونق اقتصادی به همراه دارد، اما باید بتوانیم در کنار این موضوع، فرهنگ اصیل خود را نیز ترویج دهیم.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های خبرنگاران این است که مطالبات عمومی و خواسته‌های نظام جمهوری اسلامی را محقق کرده و در تحقق گام دوم انقلاب مؤثر باشند.

وی با توجه به محدوده شهرستان دماوند گفت: ما باید در محدوده مرز شهرستان خود، برای همه مردم دلسوز باشیم و در این راستا باید دورافتاده‌ترین روستاها نیز مورد توجه قرار گیرند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: رشد متوازن در شهرستان دماوند در همه حوزه‌ها باید مدنظر قرار گیرد و مسلما در صورت توجه به روستاها، شاهد مهاجرت معکوس خواهیم بود.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: علاوه بر این باید روستاهایی که در گذشته دارای تولید و کشاورزی بودند، مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانیم در جهت رونق تولید در آنها قدم برداریم.

انتهای پیام/پ