به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عباس صفری عصر امروز در نخستین نشست شورای بهداشت شهرستان دماوند اظهار کرد: همه صحبت‌ها در مورد مسائل مربوط به بهداشت درست است، ولی پیشگیری از وقوع مشکلات در روند بسیار از کارها آسان‌تر و ارزان‌تر است.

وی با بیان اینکه استاندارد زباله برای به ازای هر نفر ۶۰۰ گرم است، افزود: این میزان در شهر دماوند یک‌هزار و ۲۰۰ گرم محاسبه شده است؛ در میدان شهدا و ۱۷ شهریور دماوند دو کانکس برای تفکیک زباله‌های خشک یا کاغذ استقرار یافته است.

شهردار دماوند گفت: ورزش یکی از حوزه‌های مؤثر در سبک زندگی ماست و بسیار از مشکلات و بیماری‌ها به خاطر بی‌توجهی به ورزش است و اگر بتوانیم سبک زندگی خود را تغییر دهیم، شاهد رفع خیلی از خواهیم بود.

صفری با اشاره به اینکه ارزیابی زیست‌محیطی در منطقه گندک برای ساماندهی زباله‌ها انجام شده است، تصریح کرد: درخصوص ساماندهی سگ‌های بدون صاحب نیز اقداماتی در حال بررسی و انجام است.

وی ادامه داد: برای جمع‌آوری سگ‌های بدون صاحب یک قطعه زمین در منطقه گندک را محصور کردیم و طرح آن در دست تهیه است؛ یک‌هزار و ۲۰۰ قلاده سگ در طی یک سال جمع‌آوری کردیم.

شهردار دماوند تأکید کرد: وجود سگ‌های بدون صاحب در شهر دماوند تبعات اجتماعی دارد و موجب اذیت و آزار مردم می‌شود و ما پیگیر این موضوع هستیم تا تعیین تکلیف شود؛ محیط زیست باید در حال تعادل باشد که متأسفانه از حد تعادل خود خارج شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/