به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ایرج گودرزی‌راد عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت ایام گرامیداشت مقام خبرنگار با اشاره به فعالیت خود به‌عنوان شهردار در کیلان اظهار کرد: این نخستین تجربه مدیریتی بنده در شهرستان دماوند بعد از خدمت در شهرستان‌های شمیرانات و پاکدشت است.

وی با بیان اینکه امیدواریم هرچه بیشتر بتوانیم به مردم شهر کیلان خدمت کنیم، افزود: با توجه به اینکه کیلان یکی از شهرهای قدیمی در استان تهران به حساب می‌آید، انتظاری که برای رشد آن نسبت به سایر شهرها وجود داشت در این شهر به دلایلی خاصی از جمله اینکه در محور اصلی قرار نداشته، تحقق نیافته است.

*هزینه ۸۰ میلیون تومانی برای اتوماسیون اداری در شهرداری کیلان/ مشکلات کارکنان شهرداری برطرف شد

گودرزی‌راد در خصوص وضعیت کارکنان شهرداری کیلان تصریح کرد: بیمه کارکنان شهرداری که ۲۴ ماه عقب افتاده بود را پرداخت کردیم و به لحاظ ساختاری امور مختلفی را در شهرداری کیلان ایجاد کردیم و اکنون با توجه به وضع اقتصادی بیستمین روز هر ماه حقوق کارکنان این شهرداری پرداخت می‌شود.شهردار کیلان با اشاره به اینکه شهر نسبت به مناطق دیگر فراز و نشیب‌های زیادی در سال‌های گذشته داشته است، گفت: در آغاز دوره مدیریت جدید در شهر کیلان، مشکلات و مسائل شهرداری شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام شد؛ هرچند هنوز نیز ایراداتی در کارها وجود دارد.

وی ادامه داد: ۸۰ میلیون تومان نرم‌افزار برای شهرسازی، مالی، اداری و … خریداری و بین واحدهای شهرداری شبکه‌ای در جهت سهولت در امور ایجاد شد و همچنین آموزش کارکنان را نیز در دستور کار داریم.

*پرداخت ۶ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری کیلان/ حریم نقطه قرمز شهرداری کیلان است

شهردار کیلان در خصوص بدهی‌های این شهرداری از سال‌های گذشته افزود: شهرداری کیلان هشت میلیارد تومان بدهی داشته که از این میزان، تاکنون ۶ میلیارد تومان آن پرداخت شده است؛ در این مدت، جهش مالی خوبی داشته‌ایم و مسائل مختلف را از لحاظ روانی و اجتماعی برای مردم شفاف‌سازی کردیم.

گودرزی‌راد با بیان اینکه دو منطقه منفصل شهری بین کیلان و ساران وجود داشته است، گفت: از لحاظ شهرسازی توانستیم که استعلامات در خصوص صدور مجوزهای ساخت و سازها را به مردم بدهیم؛ قبلاً نقشه این موضوع در هیچ جا وجود نداشت، اما امروز به همه بنگاه‌‌داران کیلان داده شده است.

وی با اشاره به اینکه حریم به عنوان نقطه قرمز ما در شهرسازی است، تصریح کرد: در مناطق زان، لومان، کردر و … به‌هیچ‌عنوان جواز ساخت و ساز داده نشده و در این خصوص، تخریب‌های زیادی نیز صورت گرفته است.

*افزایش درآمد ماهانه شهرداری کیلان/ ۳۰ هزار متر از معابر کیلان جدول‌گذاری می‌شود

شهردار کیلان اظهار کرد: در گذشته حداقل درآمد شهرداری البته با فروش اراضی ماهانه ۲۰۰ میلیون تومان بوده، اما امروز در این زمینه بدون در نظر گرفتن حریم شهر به درآمد ثابتی با مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان در ماه رسیده‌ایم و تمام بدهی‌ها در حال پرداخت است.

گودرزی‌راد در خصوص پروژه‌های عمرانی در شهر کیلان افزود: طی قراردادی که با پیمانکار منعقد شده قرار شده تا پایان شهریورماه ۳۰ هزار متر در شهر کیلان جدول‌گذاری صورت گیرد، اما با توجه به مشکلات موجود تاکنون هفت هزار متر در محلات مختلف جدول‌گذاری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش تخلفات در کیلان نقشه‌برداری از اراضی این شهر آغاز شده است، گفت: سه نشست با ۴۰ مهندس از کانون مهندسان ناظر و معماری برگزار و در زمینه نقشه‌برداری ورود پیدا کردیم؛ مشکلات زیادی در کیلان از جمله فروش اراضی ملی وجود داشت که معضلاتی را برای شهرداری ایجاد کرده بود و در حال ساماندهی این موضوع هستیم و به صورت کلی این موضوع رفع نمی‌شود، اما امیدواریم تا پایان این دوره با همکاری شورای شهر ۵۰ درصد مشکلات برطرف شود.

*امکان صدور مجوز ساخت برای ۶۲۵ هکتار از اراضی کیلان/ کیلان تحولات عظیمی را در آینده شاهد خواهد بود

شهردار کیلان با اشاره به برون‌سپاری واحدهای خدمات شهر و فضای سبز تصریح کرد: به‌عنوان نخستین تجربه در کیلان، واحدهای خدمات شهر و فضای سبز به شرکت‌هایی واگذار شد؛ همچنین سامانه ۱۳۷ شهرداری کیلان برای رسیدگی به مسائل خدمات شهر راه‌اندازی شده است.

گودرزی‌راد با بیان اینکه بر اساس طرح تفصیلی برای ۶۲۵ هکتار از اراضی کیلان می‌‌توانیم مجوز ساخت و ساز بدهیم، بیان کرد: تاکنون ۲۰ درصد از این اراضی ساخته شده و تشویق می‌کنیم که مردم ۸۰ درصد دیگر را بسازند که در این خصوص، تنها ۲۰۰ هکتار ظرفیت منطقه ساران است.

وی با تأکید بر اینکه دیگر نباید حریم‌فروشی داشته باشیم، اضافه کرد: با طرح تفصیلی که شهر کیلان دارد، اعتقاد داریم که این شهر با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در آینده تحولات عظیمی را در پی خواهد داشت.

شهردار کیلان با بیان اینکه مناطق زیبا و بی‌نظیری در شهر کیلان وجود دارد، افزود: ۶ نقطه گردشگری کیلان شامل قلعه‌ها، امامزادگان و … در طرح‌های ما وجود دارد که اگر سرمایه‌گذاری جذب شود، می‌توانیم جاذبه‌های گردشگری خوبی در این کیلان ایجاد کنیم.

*پیش‌بینی ۶ نقطه گردشگری در کیلان/ درصدد ایجاد معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری هستیم

گورزی‌راد گفت: درصدد ارتقای واحد روابط عمومی شهرداری کیلان به معاونت فرهنگی و اجتماعی هستیم که فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، گردشگری و … در این شهر تقویت شود؛ همچنین به دنبال انجام اقداماتی از جمله برگزاری جشنواره گردو برای معرفی هرچه بیشتر شهر کیلان به استان تهران و کشور هستیم که در زمان مناسبی این برنامه انجام خواهد شد.

وی از نصب سه تابلوی ورودی در محلات کردر، کوهان و دوآب و نصب علائم اخباری در شهر کیلان خبر داد و تصریح کرد: همچنین ۲۵۰ سطل زباله برای شهر کیلان خریداری شده تا بحث جمع‌آوری زباله به صورت مکانیزه انجام شود؛ کیلان تا شهریورماه سال آینده متحول خواهد شد.

شهردار کیلان درباره طرح گردشگری در ۴۹۵ هکتار از اراضی برنهشت محله اتحاد بیان کرد: شهرداری کیلان هیچ دخالتی در این زمینه ندارد و شرکت کالاهای نفتی با راه و شهرسازی مشکلاتی دارند و دنبال این هستند که اسناد آن‌ها را باطل کنند و پرونده این موضوع در شورای حفظ حقوق بیت‌المال و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به عنوان تخلف مطرح است.

*شهرداری دخالتی در طرح گردشگری برنهشت ندارد/ ویلاسازی را به عنوان گردشگری تعریف نمی‌کنیم

گورزی‌راد ادامه داد: طرح این موضوع به عنوان گردشگری است، اما ما ویلاسازی را به عنوان گردشگری تعریف نمی‌کنیم؛ گردشگری این است که راه و شهرسازی به شهرداری زمین تحول دهد و شهرداری در این زمین خدمات دولتی به عموم مردم ارائه دهد، اما اینکه عده‌ای بخواهند به عنوان گردشگری قطعه‌بندی و ویلاسازی کنند، مورد تأیید شهرداری نیست.

وی تأکید کرد: در خصوص طرح گردشگری برنهشت، تا زمانی که وارد مذاکره با شهرداری نشوند و وضع خود را تعریف نکنند، کار آن‌ها انجام نخواهد شد و موارد تخلف هم به مراجع قضایی معرفی خواهد شد؛ بحث گردشگری یعنی اینکه با واگذاری زمین به سرمایه‌گذار خدمات رفاهی، احداث پیست موتورسواری، دریاچه و … برای استفاده عموم مردم ایجاد شود، نه اینکه ویلاسازی صورت گیرد.

شهردار کیلان با بیان اینکه طرحی به عنوان «بام کیلان» برای حوزه گردشگری در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار دارد، افزود: درصدد هستیم که در این خصوص طرحی را تهیه کنیم و آن را طبق قانون پیش ببریم و باید در آینده منتظر اخبار خوبی از شهر کیلان باشیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کیلان در ادامه این با قدردانی از خبرنگاران پرتلاش در راستای اطلاع‌رسانی صحیح اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، شاهد انسجام و وحدت بیشتری در شهرستان دماوند هستیم.

*خبرنگاران بدون اغماضی مشکلات را انتقال دهند

سیداصغر میر‌علی‌نقی افزود: با توجه به قدمت زیادی که شهر کیلان دارد، شورای شهر برنامه‌ریزی‌هایی جهت ارائه خدمت به مردم داشته‌اند و در این جهت، فعالیت‌های عمرانی در کیلان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه یک سری از کارها روز زمین مانده است، گفت: توقع داریم که در این راستا، پیگیری‌های لازم صورت گیرد و خبرنگاران به عنوان زبان گویای مردم بدون اغماضی هرگونه انتقاد را بدون تحریفی به مردم و مسؤولان انتقال دهند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کیلان تصریح کرد: کیلان در نوار مرزی با استان سمنان قرار گرفته است که امیدواریم خبرنگاران و اصحاب رسانه توجه بیشتری به این شهر داشته باشند و مشکلات را به ما انتقال دهند.

انتهای پیام/